Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:632510
 
Evaluation:
Published: 28.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Anotācija    2
  Ievads    3-4
1.  Ceļu satiksmes negadījums    5-7
2.  Kriminālatbildība un noziedzīgi nodarījumi pret satiksmes drošību    8
2.1.  Ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšana (KL 260. pants)    9-17
2.2.  Transportlīdzekļa vadīšana alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo un citu apreibinošu vielu iespaidā (KL 262. pants)    18-23
3.  Krimināllikuma 260. panta un 262. panta kopība    24-27
  Secinājumi    28
  Izmantotās literatūras saraksts    29
Extract

Krimināltiesiskās atbildības jēdziens vienmēr ir bijis aktuāls tiesību teorijā, jo šo atbildības veidu norobežošana nosaka, tiesībpārkāpumu izdarījušās personas atbildības pakāpi. Tikai uzzinot, vai persona izdarījusi noziedzīgu nodarījumu vai kriminālpārkāpumu, iespējams viņu saukt pie atbildības.
Referāta mērķis ir izpētīt ceļu satiksmes negadījumu izraisītāju krimināltiesiskās atbildības raksturojumu un to atšķirību.
Kopš automašīnas izgudrošanas aktuāla problēma kļuva drošība uz ceļiem. Laika gaitā drošību uz satiksmes ceļiem sāka reglamentēt likumi, kuri vēsturiski ir mainījušies atbilstoši sabiedrībā notiekošajām izmaiņām. Šobrīd ir pieņemti dažādi likumi, nosakot ierobežojumus, kas saistīti ar satiksmes drošības organizāciju un paredz pārkāpēju sodīšanu.
Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēji pārsvarā tiek sodīti administratīvi, taču par atsevišķiem pārkāpumiem iestājas kriminālatbildība. Praksē šis ir visai izplatīts noziedzīgs nodarījums, kam par iemeslu ir autobraucēju agresīvs braukšanas stils un visai zemais auto vadīšanas kultūras līmenis, kā arī alkohola un citu apreibinošu vielu koncentrācijas līmenis vadītāja organismā. Ceļu satiksmes negadījumu analīze liecina, ka ļoti bieži tos rada transportlīdzekļu vadīšana alkohola reibumā.
Praksē šis ir visai izplatīts noziedzīgs nodarījums, kam pēdējos piecos gados, neskatoties uz to, ka tas ir kriminālpārkāpums, ir tendence nevis samazināties, bet gan palielināties. Ceļu satiksmes negadījumu analīze liecina, ka ļoti bieži transportlīdzeklis tiek vadīts alkohola reibumā, retāk narkotisko vielu iespaidā.
Šobrīd ir arī bargāki administratīvie sodi par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Atkārtoti gadā laikā vadot transportlīdzekli alkohola reibumā vai narkotisko vielu iespaidā vadītājam iestājas kriminālatbildība.
Šajā darbā tiek aplūkots kādos gadījumos persona tiek saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 260.panta., 262.panta.
Cilvēks ir atbildīgs par likuma normu aizliegumu un prasību neievērošanu. Persona, kas pārkāpj sabiedrībā pastāvošos uzvedības noteikumus, izjūt savas rīcības negatīvās sekas, kuras atkarībā no uzvedības noteikumu pārkāpšanas smaguma, izpaužas šīs personas nosodīšanā, tās tiesību ierobežošanā vai atņemšanā, vai arī citādu piespiedu līdzekļu piemērošanā.
Darba tēmu izvēlējos, jo strādājot Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsēta tiesā, nācies secināt, ka mūsu valsts likumdošanā ir saskatāmas nepilnības. Bieži vien, ņemot vērā šīs nepilnības, likumpārkāpējs tiek cauri sveikā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1127795
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register