Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Slepkavība, slepkavība pastiprinošos apstākļos un slepkavība sevišķi pastiprinošos apstākļos

     

    Research Papers18 Law

4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:647974
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 18 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
2.  Atsevišķi slepkavības veidi    15
3.  Slepkavības sastāvs    18
4.  Slepkavību kvalifikācija    21
  Nobeigums    26
  Izmantotās literatūras saraksts    28
  Pielikumi    30
Extract

Dzīvības atņemšana citam cilvēkam ir viens no nāves grēkiem, taču slepkavības tik un tā ir pastāvējušas visos laikos. Kādi ir tie cilvēki, kuri spējīgi nogalināt otru cilvēku? Kādi ir tie motīvi, kuri ļauj pārkāpt gadsimtiem ilgi kaltos morāles noteikumus un aizliegumus?
Ar slepkavību tiek pārkāpta cilvēka būtiskā konstitucionālā tiesība – uz dzīvību, un cilvēks nevar īstenot nevienu no savām tiesībām, kad ir pārkāpta viena vienīga. No šī rodas apziņa, ka salīdzinājumā ar citiem nodarījumiem, slepkavībai ir augstākā sabiedriskā bīstamība un tieši tādēļ slepkavība ir viens no smagākajiem noziegumiem gan dzīvē, gan likumdošanā, gan Bībelē. Dzīvē tas ir smagākais psihisks pārdzīvojums, Bībelē lielākais grēks, likumdošanā par to paredzēts viens no bargākajiem sodiem.
Slepkavība ir tīšs noziegums un tā kvalifikācija ir tiešā atkarībā no personas subjektīvās attieksmes pret izdarīto. Vai tāpēc ir grūti inkriminēt slepkavību personai, kad procesa virzītājam jābūt pārliecinātam personas nodomā? Krimināllikuma 116.- 118 pants paredz arī visbargākos sodus. Vai tas ir pareizi? Jā. Viennozīmīgi – cilvēkam atņemta ne vien tiesība uz dzīvību, bet iespēja izmantot visas tiesības kopumā. Vai tāpēc tiesai būtu grūti sodīt personu ar bargāko sodu, ja nevar gūt pārliecību par personas nodomu?
Kas būtu tie kritēriji, kas radītu pārliecību, ka ir notikusi tīša personas nonāvēšana? Subjektīvā puse ir vainīgā psiholoģiskā attieksme pret nodarīto kaitējumu, kuru ietekmē gan viņa personiskā dzīve, gan audzināšana, gan morāles normu apzināšanās. Uzskaitītos apstākļus katrā lietā var mēģināt noskaidrot un šādi nonākt pie vainīgā domām nozieguma izdarīšanas brīdī. Noskaidrojot visus apstākļus, kas ietekmē vainīgā domu nozieguma izdarīšanas brīdī iespējams spriest viņam vistaisnāko sodu.
Ja būtu iespējams izskaidrot nozieguma subjektīvo pusi ar objektīvi redzamiem apstākļiem, tad nevajadzētu šaubīties, lemjot par personu rīcības kvalifikāciju krimināllietā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1127818
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register