Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:666429
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 16 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Īpašuma tiesības pasaulē un Latvijā    4
  Pasaulē    4
  Latvijā    6
  Cilvēktiesības pasaulē un Latvijā    6
  Īpašuma tiesības kā cilvēka pamattiesības    7
  Kopsavilkums    14
  Izmantotā literatūra    15
Extract

Īpašuma tiesības kā cilvēktiesības ir starptautisko tiesību sastāvdaļa. Nacionālajās tiesībās tās ir publisko tiesību, tajā skaitā arī konstitucionālo tiesību, sastāvdaļa. Tas nozīmē, ka īpašuma tiesības kā cilvēktiesības ietver sevī gan starptautisko tiesību, gan nacionālo tiesību vispārējās teorētiskās un dogmatiskās atziņas. Īpašuma tiesību starptautiski vēsturiskā attīstība liecina, ka tiesības uz īpašumu starptautiskajās tiesībās galvenokārt lokalizējas līgumtiesībās, taču tās var atrasties arī paražu tiesībās un vispārējos tiesību principos. Nacionālajās tiesībās tās galvenokārt atrodas publisko tiesību sastāvā, tai skaitā konstitucionālo tiesību sastāvā (Latvijas Republikas Satversmes 105.pants).
Izvēlēties kursa darba tēmu „Īpašuma tiesības kā cilvēka pamattiesības” lika apsvērums, ka tēma ir ļoti interesanta un ir pelnījusi padziļinātu izpēti un problemātisko jautājumu apskati. Cilvēktiesību jēdziens Latvijā ir samērā jauns. Un ir kāda visiem labi zināma patiesība - lai cilvēkam būtu nākotne, ir jāpārzin vēsture. Jo viss šajā pasaulē notiek apļveida kustībā. Tādēļ izvēlējos pētīt sev interesējošo tēmu un mazliet arī tās vēstures gaitu – gan pasaulē, gan Latvijā.
Normatīvajā ziņā kursa darba temats ir balstīts galvenokārt uz Latvijas Republikas Satversmi un Latvijas Republikas Civillikumu. Protams, arī daudzi citi avoti ir izmantoti. Kā piemēram, tādu autoru darbi, kā Jānis Rozenfelds, kurš ļoti izsmeļoši apskatījis lietu tiesības un Ineta Ziemele – cilvēktiesības.

Pasaulē:
Skatoties angļu valodas vārda ‘ownership’ jeb ‘īpašuma tiesības’ nozīmi, to skaidro kā stāvokli vai faktu, ka kāds ir īpašnieks. Vai arī juridiskas tiesības uz īpašumu. 1
Citos avotos ir uzsvērts, ka tās ir ekskluzīvas tiesības un kontrole pār īpašumu, kas var būt objekts, zeme vai nekustamais īpašums, vai arī intelektuālais īpašums. Īpašuma tiesības ir pamatakmens kapitālistiskās sociālekonomiskās sistēmas attīstībā. Īpašuma tiesību jēdziens ir eksistējis gadu tūkstošiem un visās kultūrās. Tomēr, caur tūkstošgadēm un caur kultūrām ir ļoti atšķirīga sapratne par to, kas tiek aplūkots kā pieņemams būt par īpašumu un kā šis īpašums ir attiecināms kulturāli. Īpašuma tiesības ir kā pamats daudziem citiem jēdzieniem, kurš saformē izsenu un mūsdienīgu sabiedrību pamatus kā, piemēram, nauda, tirdzniecība, parāds, bankrots, zādzības noziedzība, kā arī privātais īpašums pret sabiedrisko īpašumu.
Īpašumtiesību procesi un mehānismi ir diezgan sarežģīti, jo persona var iegūt, nodot un zaudēt īpašumtiesības uz īpašumu vairākos veidos. Lai iegūtu īpašumu, to var nopirkt ar naudu, tirdzniecības ceļā samainīt to pret citu īpašumu, saņemt to kā dāvanu, nozagt, atrast, uztaisīt. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1128775
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register