Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:667685
 
Evaluation:
Published: 03.12.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Subjekts ASV krimināltiesībās    4
1.1.  Fiziska persona kā subjekts ASV krimināltiesībās    4
1.1.1.  Kriminālatbildības vecums    4
1.2.  Juridiska persona kā subjekts ASV krimināltiesībās    7
2.  Vaina ASV krimināltiesībās    9
  Kopsavilkums    13
  Izmantotās literatūras un normatīvo aktu saraksts    14
Extract

KOPSAVILKUMS
Referāta autore izvirza aizstāvēšanai šādas tēzes:
1. Par vispārējām nozieguma subjektam raksturīgajām īpašībām tiek uzskatītas kriminālatbildībai atbilstošs vecums un pieskaitamība.
2. Gad ASV, gan Latvijā persona, kura nav sasniegusi 7 gadu vecumu, nav saucama pie kriminālatbildības par savu uzvedību, jo tiek uzskatīts, ka tai nav atbilstošā Mens rea (no latīņu v. ‘vainojams prāta stāvoklis’). Šāds nosacījums ir nostiprināts vispārējās tiesībās.
3. ASV nav vienotas tiesību sistēmas, jo tā ir federācija, kas satāv no vairākiem štatiem. Katrā štatā ir savs kriminālkodekss. Attiecībā uz kriminālatbildības vecumu, Paraugkriminālkodekss paredz atbildību, ja persona nozieguma izdarīšanas brīdī ir sasniegusi 16 gadu vecumu, dažu štatu kriminālkodeksos ir nostiprināts tads pats kriminālatbildības vecums, bet citi štati savos KK noteic citu vecumu(10, 13, 14, 15 gadi), savukārt Latvijā persona ir saucāma pie kriminālatbildības, ja nozieguma izdarīšanas brīdī ir sasniegusi 14 gadu vecumu.
4. ASV kriminiāltiesībās subjekts var būt gan fiziska, gan juridiska persona (korporācija), kura ir saucāma pie kriminālatbildības arī par savu pārstāvju pretlikumīgu darbībi vai bezdarbību, pildot savus darba pienākumus, Latvijā pie kriminālatbildības ir saucāma tikai un vienīgi fiziska persona, arī juridiskas personas lietā atbildība ir fiziskai personai, juridiskai persona var piemērot tikai piespiedu līdzekļus.
5. Gan ASV, gan Latvijā nepieskaitāma persona nav saucāma pie kriminālatbildības, tomēr Latvijā tādai personai tiesa piemēro Krimināllikumā noteiktos medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus (KL 13.p.2.d.). Paraugkriminālkodeksā šāda regulējuma nav.
6. Paraugkriminālkodeksā ir nostiprinātas četras vainas formas: 1) ar mērķi(nodomu), 2)apzināšanās, 3)neuzmanība, 4)nevērība. Latvijā ir tikai divas – ar nodomu(tīša) un aiz neuzmanības. ASV tāda vainas forma, kā mērķis, sevī ietver divus tieša nodoma aspektus: 1)apzinātais mērķis sasniegt kaitīgo seku iestāšanos; 2) cerība uz to, ka konkrētam noziegumam šādas kaitīgas sekas pastāv, un ka tie iestāsies. Savukārt, Latvijā minētai vainas formai ir gan tiešs nodom - apzinātais mērķis sasniegt kaitīgo seku iestāšanos, gan netiešs nodoms – kaitīgo seku iestāšanos nevēlēšanās, bet apzināta to pieļaušana. Krimināllikumā paredzētā vaina aiz neuzmanības sevī ietver nevērību, kura nav atsevišķā vainas forma Latvijas krimināltiesības.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1335654
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register