Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:757346
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.06.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 14 units
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
2011 - 2015 years
2016 - 2020 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  IZMEKLĒŠANAS DARBĪBU VEIKŠANAS VISPĀRĒJIE NOTEIKUMI. PROCESUĀLAS DARBĪBAS IZMANTOJOT TEHNISKOS LĪDZEKĻUS    4
2.  IZMEKLĒŠANAS DARBĪBAS FIKSĒŠANA    6
3.  PRATINĀŠANA    7
4.  APTAUJA, APSKATE, APLŪKOŠANA UN IZMEKLĒŠANAS EKSPERIMENTS    9
5.  UZRĀDĪŠANA ATPAZĪŠANAI    11
6.  KRATĪŠANA UN IZŅEMŠANA    13
7.  EKSPERTĪZE    16
8.  SPECIĀLĀS IZMEKLĒŠANAS DARBĪBAS    18
  SECINĀJUMI UN IETEIKUMI    20
  BIBLIOGRĀFISKAIS SARAKSTS    22
Extract

SECINĀJUMI UN IETEIKUMI
Runājot par izmeklēšanas darbībām kriminālprocesā, manuprāt izgaismojās galvenais problēmu jautājums- cilvēktiesību ievērošana. Visas izmeklēšanas darbības ir vērstas pret vai saistībā ar kādas personas tiesību aizskārumu. Darbības, kuras tiek veiktas kriminālprocesa ietvaros, nedrīkst apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību. Tām ir jābūt saskaņā ar attiecīgajām tiesību normām. Jāskatās plašākā kontekstā, jo līdz ar Latvijas pievienošanos ES, Konvencijai un tml., izmeklēšanas darbības regulē vairāki likumi un ratificētie starptautiskie līgumi. Augstākminētajos piemēros mēs konstatējām, ka vēršoties tiesā ārpus Latvijas tiek nešaubīgi atzīts, ka ir tikušas pārkāptas cilvēktiesības Latvijā.
Vovruško lieta parāda, kādas problēmas ir sastopamas Latvijā, piemēram veicot pratināšanu. Aprakstītie notikumi notika 1999. gadā un skatoties uz šo lietu jāpiezīmē, aprakstītās policistu izmantotās metodes, varētu būt bijušas vispārpieņemta prakse pirms Latvija ieguva neatkarību 1991. gadā. Padomju laiku mantojums visspilgtāk ir jūtams tieslietu sistēmā un šis ir tam labs piemērs. Arī “Neo” lietā tiek konstatēti cilvēktiesību pārkāpumi, kas parāda to, ka valsts attiecīgo struktūru izpratne šajā jautājumā ir tālu no pilnības. Tam ir vairāku iemeslu kopums: novecojusi normatīvo aktu bāze; iepriekš minētais Padomju laiku mantojums-runājot par policijas darba kultūras izpratni, tradīcijām un izglītību, ko daudzi ir ieguvuši vēl pirms 1991. gada; arī ekonomiskais jautājums, jo naudas trūkums nozarei un zemais atalgojuma līmenis nemotivē tās pārstāvjus veikt savu darbu atbildīgi un rada psiholoģisku spiedienu, kurš attiecīgi neveicina darba kvalitāti un neļauj pilnvērtīgi koncentrēties tā izpildei.
Tomēr līdz ar ES regulu ienākšanu Latvijas tieslietu sistēmā, pievienošanos Konvencijai ir būtiski uzlabojusies tiesiskā vide un lēnām, bet nepiekāpīgi izmaiņas notiek, manuprāt uz labo pusi. Svarīgi ir piesaistīt cilvēkus tiesību nozarei, kuri dzimuši pēc tam, kad Latvija ieguva neatkarību 1991. gadā un ir ieguvuši izglītību mūsdienu izglītības sistēmā, guvuši starptautisku pieredzi. Kā arī jāturpina iesāktās diskusijas par nepieciešamajām izmaiņām tiesību normās. Tiesībsarga aktualizētais jautājums par to, ka izmeklēšanas darbības būtu obligāti jāfiksē ne tikai protokolā, bet arī izmantojot tādus tehniskus līdzekļus, kā audio un video ieraksts, ir saeimai jāatbalsta nekavējoties, jo nav loģisku argumentu, lai to nedarītu. Jau iepriekš darbā minēju, ka politiskās gribas trūkums ir būtisks iemesls, kādēļ šādi, it kā pašsaprotami jautājumi netiek nekavējoties atrisināti.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1354632
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register