Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:770935
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.11.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Salīdzināmo tiesību priekšmeta definīcija: Salīdzināmās tiesības ir viena no tiesību zinātnes nozarēm. Tās mērķis – pētīt un salīdzināt dažādus tiesību masīvus un sistēmas savā starpā un ar starptautisko tiesību normām, izdalīt līdzīgās un atšķirīgās iezīmes, noteikt tiesību attīstības tendences. Priekšstati par salīdzināmo tiesību priekšmetu: Strīdīgie viedokļi par salīdzināmo tiesību disciplīnas dabu: 1.Tīrā zinātne(patstāvīga disciplīna ar savu patstāvīgu priekšmetu); 2.Palīgdisciplīna tiesību teorijas ietvaros (salīdzinošās metodes teorija kā vispārējās tiesību teorijas daļa); 3.Zinātniska metode (tiesību salīdzinošas izpētes metode bez patstāvīga priekšmeta).
Salīdzināmo tiesību struktūra : Salīdzināmo tiesību priekšmets sastāv no vispārējās daļas un sevišķās daļas. Vispārējā daļa sevī ietver :Salīdzināmo tiesību priekšmetu, salīdzināmo tiesību metodoloģiju, salīdzināmo tiesību mērķus, vērtēšanas un salīdzināšanas kritērijus. Sevišķā daļa tiek iedalīta - pēc struktūraspekta: a) tiesību saimes; b) tiesību sistēmas; c) normatīvie masīvi. Pēc nozaru aspekta: a) civiltiesības; b) krimināltiesības; c) procesuālās tiesības.
Salīdzināmo tiesību funkcijas: zinātniskā, izglītojošā, praktiskā.
Salīdzinošās jurisprudences uzdevumi :1) informatīvais uzdevums, informācijas sniegšana par ārvalstu tiesību attīstību; 2)analītiskā salīdzināšana; 3) tiesību integrācija, harmonizācija;4) tiesību kritika; 5) tiesību propagandas uzdevumi.
Salīdzināmo pētījumu rezultātus pielieto: likumdošanas procesā, likumu iztulkošanā, saimniecisko subjektu darbībā, zinātniskos pētījumos, juridiskajā izglītībā, starptautisko organizāciju darbībā.
Salīdzināmām tiesībām kā mācību disciplīnai arī ir vairākas nozīmes: 1) sekmē nacionālo tiesību izpēti; 2) atvieglo citu valstu tiesību izpratni; 3) ceļ studentu kultūras līmeni.…

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1121097
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register