Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:799421
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.04.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 14 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    5
1.  Bērna izcelšanās noteikšana    7
2.  Paternitātes pieņēmums, ja vecāki ir reģīstrējuši laulību    13
3.  Paternitātes pieņēmums bērnam, kas dzimis pēc laulības izbeigšanās ar šķiršanu vai atzīšanu par spēkā neesošu vai ar vīra nāvi    17
4.  Bērns, kurš dzimis mākslīgās apaugļošanas rezultātā    22
5.  Paternitātes pieņēmuma apstrīdēšana    26
  Secinājumi    36
  Literatūras saraksts    37
Extract

Secinājumi
1. Bērna izcelšanās noteikšanas institūta galvenais uzdevums ir aizsargāt bērna intereses. Tātad Latvijas Republikai ir jāaizsargā bērna intereses, dzīvība, veselība jau no pašas bērna dzimšanas. Civillikums nosaka arī bērna vecakiem pienākumus pret bērniem un, lai šos pienākumus pildīt ir jānosaka bērna izcelšanās no vecākiem. Civillikums paredz normas, kuras nosaka, kas tiek uzskatīts par bērna tēvu un māti.
2. Uz paternitātes pieņēmuma pamata par bērna tēvu tiek atzīts bērna mātes vīrs. No vienas puses tas liekas absurdi, jo gadījumos, kad bērna māte faktiski nedzīvo ar savu vīru ir skaidrs, ka viņš nevar būt bērna bioloģiskais tēvs. Bet no otras puses, tādā veidā likumdevējs aizsargā laulības un ģimenes institūtu. Manuprāt, paternitātes pieņēmuma institūts ir ļoti pareizi regulēts Civillikumā, jo tas kalpo sabiedrības morāles pastāvēšanai.
3. Ar laulības šķiršanu izbeidzas laulības attiecības, arī tiesības un pienākumi, kas ir laulātajiem. Taču, ja tiek šķirta laulība tam nekādā veidā nav jāatiecās uz bērna tiesībām. Ja bērna vecaki ir šķīruši laulību. Civillikumā ietverts regulējums ir loģisks un kalpo bērnu tiesību aizsardzībai un ievērošanai.
4. Medicīnisko apaugļošanu, bērna mātei atrodoties laulībā, bez vīra piekrišanas veikt nav iespējams. Tas nozīmē, ka ar savu piekrišanu, tēvs atzīst, ka viņš ir bērna tēvs un vēlāk šo faktu apstrīdēt nevarēs. Civillikums pagaidām neregulē to bērnu juridisko statusu, ko ir dzemdējusi surogātmāte. Saskaņā ar Civillikumu par bērnu māti tiek atzīta sieviete, kas bērnu dzemdējusi. Es uzskatu, ka Civillikumā nākotnē ir jāietver normas, kas regulētu arī doto situāciju, jo pasaulē bērnu skaits, kas dzimst tādā veidā ar katru gadu kļūst vairāk. Pagaidām, Latvijā nav bijuši tādi gadījumi, bet ja Lavijas likumi to atļaus, tad arī Latvijas teritorijā dzims bērni, kurus iznēsās surogātmāte.
5. Paternitātes pieņēmuma apstrīdēšana mūsu ekonomiskajos apstākļos kļuts arvien aktuāla. Uz doto brīdi bērna bioloģisais tēvs nevar apstrīdēt paternitātes pieņēmumu un es uzskatu, ka Civillikumā ir jāparedz tiesības bērna bioloģiskajam tēvam apstrīdēt paternitātes pieņēmumu, tādā veidā, lai tiktu savstarpēji samērotas gan bioloģiskā tēva, gan bērna un bērna ģimenes intereses.


Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1331219
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register