Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:821717
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.01.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
  Latvijas notariāta vēsture   
  Kas ir notārs   
  Par Notariāta likumu   
  Starptautiskais notariāts   
  Kas var kļūt par zvērināto notāru   
  Kas nevar kļūt par zvērinātiem notāriem   
  Zvērinātu notāru eksāmeni   
  Notariāta vispārīgie noteikumi   
  Nobeigums   
Extract

Notariāta izveidošanas celoņi ir cieši saistīti ar to, ka cilvēku sabiedrība sāka attīstīties. Cilvēki gribeja būt pārliecinati par to, ka slēdzot kādu darījumu viņu tiesības ir aizsārgātas. Notariāts ir katras valsts tiesību sistēmas sastavdaļa. Tāpēc ka notāra veiktas funkcijas ir nepieciešamas sabiedrībai. Notārs izskaidro tiesības, informē par likumu un, ja tas ir nepieciešams, par tiesu praksi un teoriju. Viņš brīdina par sekām nodokļu jomā un dara pusēm zināmas to tiesības un priekšrocības. Kā arī viņš raugās, lai tiktu ievēroti obligātie nosacījumi un brīdina puses, ja jautājumi tiek apstrīdēti.Notārs palīdz pusēm izstrādāt vienošanos, cik vien iespējams, samierināt tās tur, kur nav panākta pilnīga saprašanās, nodrošinot vienošanās līdzsvaru un līdz ar to arī taisnīgumu, raugoties, lai mazāk pieredzējusī vai mazāk kompetentā puse nenonāktu nelabvēlīgā stāvoklī.
Vārds notārs (notarius) no latīņu valodas tūlkojas ka rakstītājs, sekretārs . Tāpēc notariāta institūta izveidošanos visbiežāk saista ar Senas Romas tiesībam, bet dāži vēsturnieki saista ar Babiloniju. Jo tieši Babilonijā ar privātīpašuma rašanos sāka sasaukt lieciniekus slēdzot darījumus. Liecinieks sniedza notāra pakalpojumus, viņš atcerejas visus apstākļus un visu darījuma saturu. Bet kad radas rakstība, liecinieks tika saukts tikai lai nostiprinātu to faktu, ka darījums ir noslēgts. Tālāk darījumi tika pierakstīti uz māla plaksnēm. Tās nodrošināja juridiskiem dokumentiem ilgu glābāšanas termiņu.
18. gadsimta beigās Vidzemi, Kurzemi un Zemgali pievienoja Krievijai, līdz ar to izmaiņas notika ne tikai politiskajā dzīvē, bet arī likumos un tiesībās. Izmaiņām pakļāvās arī toreizējie notāri, un no šī laika civilā likumdošana bija cieši saistīta ar Krieviju.
Līdz 1889.gada Krievijas tiesu reformai publisku aktu taisīšana nebija jāveic notāriem - tas ietilpa tiesu iestāžu pārziņā. 19. gs Latvijas pilsētas izcēlās visā Krievijā, jo tikai Vidzemē un Kurzemē darbojās tā sauktie publiskie notāri, kuru kompetencē ietilpa vienīgi apliecinājumu izdarīšana, turklāt viņiem nebija tiesību apliecināt visus tiesiskos darījumus. Apliecinājumus izdarīja arī tiesu iestādes. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register