Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Pierādījumu vērtēšana tiesā lietās par darba strīdiem

     Evaluated!

    Research Papers37 Law

6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:842167
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.07.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 30 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Pierādījumi un pierādīšana civilprocesā    5
2.  Darba strīdu raksturojums    21
3.  Pierādījumu vērtēšana darba strīdu lietās    25
  Secinājumi un priekšlikumi    41
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    43
  Аннотация    46
  Annotation    47
Extract

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 10. pantu 1 puses realizē savas procesuālās tiesības sacīkstes formā. Sacīkste notiek, pusēm dodot paskaidrojumus, iesniedzot pierādījumus, tiesai adresētus pieteikumus, piedaloties liecinieku un ekspertu nopratināšanā, citu pierādījumu pārbaudē un novērtēšanā, piedaloties tiesu debatēs un veicot citas procesuālas darbības Civilprocesa likuma noteiktajā kārtībā.
Tiesa nevar izšķirt nevienu civiltiesisku strīdu, nenoskaidrojot, kādas tiesiskās attiecības pastāv starp pusēm, kāds aizskārums ir noticis, vai par to ir atbildīgs atbildētājs. Tiesības un pienākumi nerodas paši no sevis. To rašanos, grozīšanu un izbeigšanos likums saista ar noteiktiem juridiski nozīmīgiem faktiem, kurus nepieciešams konstatēt, pierādīt.
Tiesa noskaidro lietas apstākļus pēc tiesas sēdē pārbaudītiem pierādījumiem, kuri iegūti likumā noteiktajā kārtībā.
Pierādījumi ir ziņas, uz kuru pamata tiesa nosaka kādu faktu esamību vai neesamību, kuriem ir nozīme lietas izspriešanā. Katrai pusei jāpierāda tie fakti, uz kuriem tā pamato savus prasījumus vai iebildumus. Puses var pierādīt faktus ar liecinieku liecībām, ekspertu atzinumiem, lietiskiem un rakstveida pierādījumiem. Tiesa novērtē pierādījumus pēc savas iekšējās pārliecības, kas pamatota uz tiesas sēdē vispusīgi, pilnīgi un objektīvi pārbaudītiem pierādījumiem, vadoties no tiesiskās apziņas, kas balstīta uz loģikas likumiem, zinātnes atziņām un dzīvē gūtiem novērojumiem, tiesa sprieduma motīvu daļā norāda pierādījumus ar kuriem pamatoti tiesas secinājumi un argumenti, ar kuriem noraidīti tie vai citi pierādījumi.
Civilprocesa likuma 8., 92., 93., 97., 193. panti nepārprotami norāda pierādījumu teorijas lielo lomu lietas izspriešanā civilprocesā. Šīs un vēl citas normas vērstas uz patiesības noskaidrošanu.
Autore kvalifikācijas darbam izvēlējās tematu „Pierādījumu vērtēšana tiesā lietās par darba strīdiem”. Tā kā ar vien biežāk darba strīdi, kas radušies darba tiesiskajās attiecībās tiek risināti tiesā, autore uzskata, ka ir aktuāls jautājums par to kādi pierādījumi jāiesniedz, kādus faktus tiesa vērtē.
Savā darbā autore izmanto normatīvo aktu bāzi – Civilprocesa likumu, Darba likumu1, Darba strīdu likumu2. Darba veidošanas gaitā autore izmanto arī juridisko literatūru un juridiskos preses izdevumus. Lai dziļāk varētu izprast problēmas, kas rodas tiesā vērtējot pierādījumus lietās par darba strīdiem, autore analizē pirmās instances tiesas spriedumus. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1127320
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register