Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:846623
 
Evaluation:
Published: 25.05.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 15 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Atjaunojošā taisnīguma un izlīguma būtība krimināltiesībās    4
2.  Izlīguma piemērošanas pamati    7
3.  Izlīguma dalībnieki    10
4.  Izlīguma process    14
  Nobeigums    19
  Izmantotās literatūras saraksts    20
Extract

Ja persona ir izdarījusi kriminālpārkāpumu vai mazāk smagu noziegumu, ja ir izlīgums ar cietušo vai viņa pārstāvi, tad var šo personu atbrīvot no kriminālatbildības.
Ja iesaistītā puse, kura izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, nepilda izlīguma nosacījumus, cietušajam kā izlīgumā iesais¬tītai pusei ir tiesības celt prasību tiesā saskaņā ar Civilprocesa likumu.
Izlīguma procedūra ārvalstīs atšķiras, taču lielākoties paliek vienāds priekšnoteikums, ka izlīgumu var ierosināt prokurors, cietušais un noziedzīga nodarījuma izdarītājs. Atsevišķās valstīs izlīguma procedūra ir ierobežota laikā, ko autore uzskata par pareizu, jo citādi šī procedūra var ievilkties garumā un gala rezultātā noziedzīga nodarījuma izdarītājs var pavadīt ilgu laiku. Turklāt, ja izlīgums netiek panākts, tad tas noris parastajā kārtībā. Latvijā atšķirībā no citām valstīm izlīguma vienošanās izpildi sevišķi neuzrauga. Ja vienošanās netiek pildīta, tad var griezties tiesā civiltiesiskā kārtībā. Citās ārvalstīs vidutājs seko vienošanās izpildei un pie vienošanās neizpildes atsevišķos gadījumos ir iespējama arī prasības atjaunošana.

NOBEIGUMS
Igaunijā izlīguma procedūra kā to varētu saprast caur atjaunojošā taisnīguma jēdzienu, nav. Pastāv vienošanās procedūra, kur cietušajam ir ļoti maza loma. Bet autore uzskatīja, ka šāda prakse arī ir jāparāda, jo Latvijā pastāv gan izlīgums, gan vienošanās kriminālprocesā un atšķirība starp šiem procesiem ir maza.
Latvijas normatīvajos aktos, ka regulē izlīguma procedūru ir diezgan liela šī procesa detalizācija un sīks sadaļu uzskaitījums attiecībā uz vienošanās saturu, kā arī pušu tiesības un pienākumi, tāpat kā vidutāja tiesības un pienākumi. Apskatītās ārvalstis pieiet šim jautājumam daudz vienkāršāk. Autore uzskata, ka nav pareiza prakse, ka cietušais nevar atteikties no parakstītas vienošanās, jo atjaunojošā taisnīguma ietvaros cietušajam ir jājūtas gandarītam par vienošanās rezultātu, tāpat kā likumpārkāpējam.
No ārvalstu prakses Latvija varētu pārņemt izlīguma procedūras ierobežošanu laikā, kā arī izlīguma procedūras uzraudzību, lai cietušajam nebūtu jāgūst kompensācija civiltiesiskā kārtībā, bet noziedzīga nodarījuma izdarītājam paliktu respekts pret parakstīto vienošanos.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1322670
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register