Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Atrastas mantas iegūšana īpašumā

     

    Essays4 Law

3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:868530
 
Evaluation:
Published: 25.06.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Meklējot informāciju par atrastām lietām, atradu interesantu interviju ar policijas nodaļas vadītāju, kur viņš atzīst, ka atradējs ir tiesīgi nodot atrastās mantas policijas pārvaldē, kur par šo faktu tiek uzrakstīts protokols. Par to, kā pazudušo lietu īpašnieki vai to atradēji var zināt, ka palīdzību var meklēt arī policijā, policists skaidro, ka par to ir jāinteresējas katram pašam, jo ja cilvēks ir izglītots, viņš zina, kur vērsties, bet, ja jau stipri gados un neinformēts, tad var arī nezināt.
Intervijā policists stāsta arī to, ka cilvēki uz policiju parasti atnes nevērtīgas mantas, piemēram, tukšus naudas makus, nes arī atrastus mobiles telefonus, par kuriem jāraksta trīs protokoli, viens paliek atradējam, otrs — policijā, bet trešais — grāmatvedim. Pastāv arī atrasto mantu uzskaites žurnāls. Ja manta bojājas, tad tā netiek uzglabāta, bet parastais glabāšanas termiņš ir seši mēneši.
Policists savā intervijā stāsta arī par to, ka vērtīgas mantas pēdējos gados netiek nestas uz policiju, jo daudz kas atkarīgs ir no cilvēku godīguma.
Kā jau iepriekš minēju, tad tiešām tā arī ir, kad cilvēki atrastās mantas nenes uz policiju, jo uzskata, ka atrastā manta pieder viņam, bet tā tomēr nav, jo atrastā lieta piederēs personai, kura to ir pazaudējusi, tāpēc tajā mirklī kad persona atrod kādu mantu tā uzreiz nekļūst par atradēja īpašumu, tā kļūst par personas īpašuma pēc ilgāka laika, ja īstais īpašnieks nav pieteicies nozaudētajai mantai.
Meklējot informāciju pārliecinājos par to, ka tiešām informācija par atrasto mantu, ko
ar to darīt un kā tā var kļūt par manu īpašumu, ir samērā maz un pat policistiem par šo lietu ir maz, kas izklāstīts. Pamatojoties uz likumu “Par policiju” 10.pantu, kurš skan šādi – Policijas darbinieka pamatpienākumi ir veikt pasākumus bezsaimnieka vai atrastās apslēptās mantas saglabāšanai līdz tās nodošanai kompetentas valsts iestādes vai amatpersonas pārziņā, nodrošināt atrasto un policijai nodoto dokumentu, mantu, vērtspapīru un cita īpašuma saglabāšanu līdz tā nodošanai īpašniekam, varu secināt to, ka šī informācija ir samērā neizsmeļoša, bet tajā ir skaidri un konkrēti izteikts, kas policistam būtu jāievēro, ja pie viņiem nonāk šāda atrasta manta.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1323899
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register