Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:889382
 
Author:
Evaluation:
Published: 31.01.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Speciālās procesuālās aizsardzības būtība    4
2.  Speciāli procesuāli aizsargājamās personas, to statuss    6
2.1.  Kriminālprocesā liecinošo personu anonimitātes nodrošināšana    7
3.  Kriminālprocesuālie speciālās procesuālās aizsardzības pasākumi un to sistēma    8
4.  Speciālās procesuālās aizsardzības izbeigšanās    10
5.  Speciālās procesuālās aizsardzības tiesiskais pamats    11
6.  Intervija ar valsts amatpersonu    13
  Nobeigums    15
  Izmantotās literatūras saraksts    16
Extract

Nobeigums
Ikvienai personai nepieciešamības gadījumos ir tiesības uz tādām pamattiesībām kā drošība un aizsardzība, jo īpaši 21.gadsimta mūsdienu kriminogēnajā vidē, kad personu drošība tiek apdraudēta arvien vairāk, un šo tiesību nodrošināšanai ir nepieciešams īpašs mehānisms, ar kura palīdzību persona var panākt tiesību ievērošanu, ja tās ir aizskartas vai potenciālu draudu gadījumā. Personas dzīvības, veselības un mantas reāls apdraudējums, izteikti reāli draudi vai arī ziņas, kas procesa virzītājam dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka apdraudējums var būt reāls sakarā ar šīs personas sniegto liecību, ir speciālās procesuālās aizsardzības iemesls.
Darba autore darba gaitā nonāca pie vairākiem secinājumiem. Pirmkārt, tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, kas nodrošina kriminālprocesa dalībnieku drošību, ir jābūt apveltītiem ar augstām morāli ētiskām īpašībām, nepieciešamo profesionālo sagatavotību, ar iemaņām sadarbībā ar aizsargājamām personām, kā arī, nepārprotami, godīgam un taisnīgam, saglabājot konfidenciāla rakstura ziņas, kas attiecas uz citu personu privāto dzīvi. Šāda informācijas izpaušana nav pieļaujama, izņemot taisnīguma un pienākuma izpildes gadījumos. Arīdzan, aizsargājamās personas ne vienmēr ir gatavas ilgstoši vai pavisam atteikties no līdzšinējās dzīves, ģimenes un draugiem, integrēties citā sabiedrībā. Kā arī, neviens aizsardzības pasākums nebūs efektīvs, ja aizsargājamā persona pati nerūpēsies par savu drošību un strikti neievēros aizsardzības iestādes prasības, tātad, pašai personai ir jārūpējas par sevi un savu drošību un labsajūtu. Kā arī, Latvijā personu speciālo procesuālo aizsardzību pašreiz regulē vairāki normatīvie akti - Kriminālprocesa likums, Operatīvās darbības likums, Krimināllikums, likums „Par valsts noslēpumu”, Personu speciālās aizsardzības likums, u.c. Tomēr, ņemot vērā faktu, ka Latvija ir ES dalībvalsts, Latvijai ir saistoši arī ES normatīvie akti, kas ir jāņem vērā.
Darba mērķis un uzdevumi ir īstenoti, ir apskatīts un izpētīts personu speciālās procesuālās aizsardzības regulējums un kvalitāte Latvijā. Arīdzan, gūstot teorētisku ieskatu attiecīgajā literatūrā un, intervējot Valsts Policijas amatpersonu, darba autore guva praktisku ieskatu pašreizējā situācijā Latvijā, kādas ir īpatnības un kvalitāte procesuālajā aizsardzībā, nonākot pie secinājumiem, ka kvalitāte ir pietiekama no tiesībsargājošo iestāžu puses, taču daudzi aspekti ir atkarīgi no pašām aizsargājamajām personām. Kopumā darbs ir noritējis veiksmīgi, darba autore ir gandarīta par referāta rezultātu.

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register