Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:867398
 
Evaluation:
Published: 21.11.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
  Tūrisms Eiropā un Vidusjūras reģionā    2
  Izmantotā literatūra    5
Extract

TŪRISMS UN ATPŪTA
Šajā teritorijā ir labi attīstīta tūrisma infrastruktūra, kas iekļauj daudz viesnīcu, sporta objektus un publiskas pludmales. Lielākā daļa no tām ir teicamā stāvoklī. Šajā teritorijā ir 21 000 guļamvietas, lielākā daļa no tām Piranas pašvaldībā. Tur ik gadu iebrauc aptuveni 400 000 tūristu. Bez pludmales tūrisma, Slovēnijas piekrastes tūrisms fokusējas uz konferencēm, kā arī veselības tūrismu un kazino apmeklējumus visu gadu. Pēdējo gadu laikā pieauga ekotūrisma un kultūras tūrisma nozīme. Tādēļ, tūrisma attīstība piekrastē izplešas no pilsētām uz piekrastes un iekšzemes dabiskām teritorijām, veidojot jaunās tūristu objektus, var bez šaubām pārsniegt vides ietilpību.
Piekraste ir blīvi apdzīvota. Reģiona plātība ir 344 km2 un iedzīvotāju skaits ir nedaudz zem 80 000 cilvēkiem (232 cilvēki / km2). Iedzīvotāju lielākā daļa (80%) dzīvo 1.5 km plātā piekrastes joslā. Piekrastes joslas urbanizācija kopā ar nodarbinātības iespēju paplašināšanos noveda pie intensīvas migrācijas no iekšzemes uz piekrasti. Šīs izceļošanas tiešas sekas ir pamesti ciemati, pilsētas māju bojāšana, slikta infrastruktūras uzturēšana, lauku saimniecību pamešana un tipiskās kultūrainavas degradācija.
Astoņdesmitajos gados migrācijas process apgriezās, galvenokārt pateicoties jauno privāto mājokļu celtniecībai. Šai izmaiņai bija pozitīvs efekts uz iekšzemes atveseļošanai. Tajā paša laikā, sliktas plānošanas un nepietiekošas celtniecības darbības kontroles dēļ, šis process noveda pie ievērojamas kultūrainavas degradācijas. Šodien piekrastes pilsētu un ciematu tipiska problēma ir plaša un izklaidu izplēšanās uz apkartējām teritorijām pēdējās desmitgadēs. Lielākās izmaiņas šaurā piekrastes joslā šajos gados (sāls ieguves izbeigšana, tūrisma objektu, t.sk. jahtu piestātņu, celtniecība, Koperas ostas un infrastruktūras attīstība) radīja nopietnu dabiskās piekrastes zaudēšanu un piekrastes ekosistēmu degradāciju.

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register