Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:131119
 
Author:
Evaluation:
Published: 06.02.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

• L. Portera un E. Loulera modelis aptver gaidu teorijas un taisnīguma teorijas elementus. Darbinieku sasniegtie rezultāti atkarīgi no pieliktajām pūlēm, prasmēm, spējām un savas lomas apzināšanās. Pielikto pūļu līmenis atkarīgs no atalgojuma. Pēc sasniegtā darba rezultāta var būt iekšējas (apmierinājums, pašapliecināšanās, pašapziņa) un ārējas (darba alga, prēmija, atzinība) atalgojuma formas. Jāņem vērā, ka darbiniekam ir savs atalgojuma taisnīguma vērtējums par kādu darba rezultātu un tas būtiski ietekmē garīgo apmierinājumu. Apmierinājums ir atgriezeniska saite ar cilvēka rīcību nākotnē.
• Raksturīgo pazīmju teorija paredz, ka katrs cilvēks pats analizē (pētī) savu personīgo rīcību, lai noteiktu sev raksturīgākās motivēšanas pazīmes. Pēc uzvedības pētīšanas cilvēks lemj par iekšējām un ārējām raksturīgām motivēšanas pazīmēm. Atkarībā no lēmuma cilvēks attiecīgi rīkojas nākotnē, dodot priekšroku iekšējām (piem., darba saturs, pilnvaras) vai ārējām (piem., naudas atalgojums) pazīmēm.
Stimulējošās motivēšanas teorija izskaidro atalgojuma un soda lomu cilvēka pašreizējā un nākotnes rīcībā. Tieši vajadzības stimulē cilvēka rīcību. Pēc stimulējošās motivēšanas teorijas cilvēka rīcība ir iepriekšējās pieredzes atziņu rezultāts. Ja iepriekš par attiecīgu rīcību bija labs atalgojums, tad darbinieks labprāt to atkārtotu un rīkotos tāpat arī turpmāk, un otrādi, ja bija samērā mazs atalgojums vai sods, tad viņš negribēs šo situāciju atkātot nākotnē.
Parasti organizācijās jābūt četrām stimulēšanas metodēm:
• pozitīvās stimulēšanas metodes lietošana nozīmē palielināt atalgojumu par efektīvāku, organizācijas prasībām izpildīto darbu;
• izvairīšanās stimulēšanas metodes lietošana nozīmē izvairīties no sodīšanas par ne visai atbilstošu darbinieku rīcību., piemēram, piemēram darba izpildes termiņa aizkavēšanās;
• sodīšanas stimulēšanas metodes lietošana nozīmē noteikt sodu darbinieka nepareizas rīcības gadījumā;
• ignorēšanas stimulēšanas metodes lietošana nozīmē vienkārši ignorēt kādu pēc menedžera viedokļa ne visai pareizu darbinieka rīcību.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1329426
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register