Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:229697
 
Author:
Evaluation:
Published: 04.04.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 19 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    4
1.  Nodokļu sistēma vai fiskālā politika    5
1.1.  Nodokļu ietekme uz uzņēmējdarbību    10
1.2.  Nodokļu ietekme uz optimālo apsūtījumu    12
1.3.  Nodokļu iespaids uz ražošanas metodes izvēli    13
1.4.  Nodokļu ietekme uz produkcijas un sortimenta veidošanu    15
1.5.  Nodokļu un subsīdiju iedarbība uz uzņēmēju maksājumu gatavību    16
2.  Nodoklis kā motivācijas mehānisms    18
3.  Uzņēmuma ienākuma likme    21
4.  Nodokļu likumu izmaiņas ietekme uz uzņēmēja maksātnespēju    23
  Secinājumi    25
  Bibliogrāfiskais saraksts    26
Extract

IEVADS
Uzņēmējdarbības attīstību jebkurā valstī ietekmē dažādi faktori. Kā viena no spēcīgākajam jāmin valstī pieņemta nodokļu politika. Galvenā nodokļu politikas funkcija ir fiskāla funkcija, kura ir uzskatāma par valsts ekonomikas visaktīvāko un visefektīvāko sastāvdaļu. To var izmantot kā līdzekļu, lai veicinātu uzņēmējdarbību, samazinātu bezdarbu, uzturētu stabilu inflācijas līmeni, regulētu importa un eksporta apjomus, veidotu struktūrpolitiku, stiprinātu valsts aizsardzību, veidotu valsts infrastruktūru, nodrošinātu sociālo aprūpi un citu.
Īpaši svarīgi katrai valstij, veidojot savu nodokļu sistēmu, domāt ne tikai, kā iegūt lielākus ienākumus no nodokļu maksātājiem, bet arī jāmāk aizsargāt savu teritoriju no tās neefektīvas izsaimniekošanas, samazināt nepieciešamas nodokļu likmes, lai stimulētu uzņēmējdarbību. Tādēļ svarīgi, lai nodokļu sistēmai būtu ekonomiskā efektivitāte, objektivitāte, vienkārša administrēšana, elastīgums, nodokļu stabilitāte un politiskā atbildība.
Ikvienam uzņēmumam, plānojot savu saimniecisko darbību, ir jārēķinās ar attiecīgās valsts noteiktajām prasībām saistībā ar nodokļu iekasēšanu, un tās ietekmi uz uzņēmējdarbības finansiāliem rādītājiem.
Es esmu izvēlējus savu studiju darbu rakstīt par tēmu “Nodokļu politika un tas ietekmē uz uzņēmējdarbību”, tāpēc, ka es uzskatu, ka nodokļu piemērošana uzņēmējdarbības videi ir strīdams jautājums. No vienas puses, valsts nevar samazināt nodokļus tā, kā vēlas to uzņēmēji, tāpēc, ka valsts budžets ir atkarīgs no nodokļu ieņēmumiem. No otras puses, uzņēmuma ienākuma nodokļa likmes samazināšana var veicināt uzņēmējdarbību vai, otrādi, padarot to mazs konkurētspējīgāku, jo pašreizēja nodokļu likme izskatās pievilcīga nerezidentiem un vietēji cilvēki var paliekt kā lētais darbaspēks. Citādi, manas izvēlētās tēmas aktualitātes pamatojums ir biežās diskusijas par to, kādai jābūt valsts nodokļu politikai, lai sekmētu vēlamas rezultātus: attīstīt uzņēmējdarbību un citas tautsaimniecības nozares, samazināt bezdarbu un inflāciju, padarīt Latvijas uzņēmējdarbību konkurētspējīgāku Eiropas Savienībā un visa pasaulē.
Mana studiju darba mērķis ir:
- izpētīt nodokļu politiku;
- paradīt nodokļu ietekme uz dažādiem uzņēmējdarbības elementiem (piemēram, uz sortimenta veidošanu, uz izmaksām un uz citu);
- izskaidrot nodokļu ietekme uz uzņēmēja un darbinieka motivāciju parastos apstākļos un apstākļos, kad ir augsti nodokļi;
- analizēt nodokļu likuma izmaiņas un uzņēmuma ienākuma nodokļa likmes samazināšanu.

1. NODOKĻU SISTĒMA VAI FISKĀLĀ POLITIKA
Lai varētu runāt par nodokļu ietekmi uz uzņēmējdarbību, sākotnēji ir jāsaprot, kas ir nodokļi un kāda ir nodokļu sistēma Latvijas Republikā.
1995. gada 2. februārī tika pieņemts likums “Par nodokļiem un nodevām”, kurš noteica, ka nodoklis ir ar likumu noteikts obligāts maksājums valsts budžetā vai pašvaldību budžetos, kas nav maksājums par noteiktas preces iegādi vai pakalpojuma saņemšanu un nav soda naudas, pamat parāda palielinājuma naudas un nokavējuma naudas maksājums, kā arī nav maksājums par valsts kapitāla vai tā daļas izmantošanu. Likumā sacīts, ka nodokļu maksātāji ir LR vai ārvalstu fiziskas un juridiskas personas un uz līguma vai norunu pamata izveidotas šādu personu grupas vai to pārstāvji, kas veic ar nodokli apliekamas darbības, vai kam tiek garantēts ienākums nākotnē.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1196820
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register