Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:155602
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

1) Adorno teorijas lielā mērā bija balstītas uz Hēgeļa, Marksa un Freida tekstiem. Viņa filosofijas centrā bija argumentācijas dialektiskā metode, kur domai seko pretruna – ideju sadursme, kas ved no tēzes uz antitēzi. Caur pretmetiem ar sintēzes palīdzību var tikt sasniegta augstāka patiesība, kas savukārt ved uz jaunu tēzi un process turpinās. Tomēr Adorno neticēja, ka visas pretrunas var tikt atrisinātas un Negatīvajā dialektikā (1966) viņš noraidīja ne tikai utopiju par pilnīga līdzsvara iespēju, bet arī jebkādu nemainīgu konceptu iespējamību.

2) Vidusskolas laikā 1918.-1919. gadā Adorno privāti mācījās pie Zigfrīda Kracauera, vācu vēsturnieka, sociālo procesu kritiķa un ģimenes drauga. 1921. gadā Adorno absolvēja Keizera Vilhelma ģimnāziju un iestājās jaunatklātajā Johana Volfganga Gētes universitātē, trīs gadus vēlāk, 1924. gadā saņemot doktora grādu filosofijā. No 1925. līdz 1928. gadam viņš studēja mūzikas kompozīciju pie Albana Berga Vīnē.

3) No 1928. gada Adorno neoficiāli strādāja Sociālo Pētījumu institūtā (Institut für Sozialforschung). Adorno pieeja bija vairāk starpnozariska un viņa intereses sfēras aptvēra plašu priekšmetu loku no Čaplina filmām un Šūnberga atonālās mūzikas līdz Freida teorijām. Viņam nekad nepielipa dogmatisks pasaules skatījums. Nacisma ēras laikā Frankfurtes skola devās trimdā uz Ņujorku, kur tā turpināja izstrādāt kritisku sabiedrības teoriju, bet atgriezās mājās pēc Otrā Pasaules kara. Kad nacisti nokļuva pie varas, Adorno pārbēga uz Oksfordu.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1126834
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register