Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Ģimenes izpētes tradīciju atšķirības dažādās socioloģijas teorijās. Simboliskais interakcionisms. Sistēmteorija

     

    Summaries, Notes6 Sociology

3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:231591
 
Author:
Evaluation:
Published: 23.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Not used
Extract

Mūsdienās sociālās zinātnes pētot tādas grupas kā ģimenes lielākoties koncentrējas uz cilvēku uzvedību. Daļa sociālo zinātnieku atdala subjekta cilvēka uzvedības subjekta nozīmi atsevišķās disciplīnās: personības pētīšanā (psiholoģija), kultūra (lingvistika un antropoloģija) un sociālā uzvedība (socioloģija, ekonomika un politikas zinātne). Šo īpatnību pamatā ir pieņēmums, ka kultūru veido kopējas zīmes un simboli, no kuriem aktors konstruē kultūras nozīmi. Bieži vien sociālie zinātnieki uzskata simbolu nozīmi par vispārsaprotamu kultūrā un ar tādu domu veido arī anketas – pieņemot, ka zīme vai simbols tiek saprasts vispārīgi/vienā veidā. Bet daži sociālie zinātnieki uzskata, ka mēs nevaram izprast uzvedību, kamēr nezinām situācijas nozīmi un stimulus, kas iedarbojušies uz aktoru.
Simboliskā interakcionisma pieejai ir bagāta un sarežģīta vēsture. Šodien termins simboliskais interakcionisms reprezentē daudzpusīgu ģimenes teoriju klāstu, kam kopīgs aizsākums, no kura veidojušies atšķirīgi varianti.
Vislielākā ietekme uz sociālajām zinātnēm 20.gs. nākusi no Čārlza Darvina. Darvins pārstāvēja koncentrētu un bioloģiski pamatotu pieeju, kas bija kontrastā abstraktajam ideālismam, kas tolaik Eiropā bija iecienītākā filozofija. Ziemeļamerikas intelektuāļiem koncentrētā bioloģiskā pieeja, kas uzsver organisma „adaptāciju” videi, šķita daudz atraktīvāka. Trīs Ziemeļamerikas pētnieku idejas bija noteicošas simboliskā interakcionisma izveidē. Čārlzs Pīrss atklāja zīmju un simbolu teoriju, Viljams Džeims atklāja priekšstatu par sevi attiecībās ar vidi un Džons Djūijs atklāja prāta konceptu. Kopā šie trīs zinātniski izveidoja pragmatisma filozofijas skolu, no kā vēlāk izveodojās simboliskais interakcionisms. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1124315
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register