Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:371528
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 17 units
References: Used
Extract

Skolēnu iekļaušanās skolas vidē un sabiedrībā vienmēr ir bijusi nozīmīga problēma kā skolotājiem, vecākiem, tā arī, protams, pašiem skolēniem. Tās risināšanas veidu un paņēmienu, kā arī sarežģītības pakāpju ir tik daudz, cik skolēnu. Lai zinātu, kā un ko risināt vai ko ļaut pašplūsmai, vispirms jānoskaidro, ko nozīmē skolēnu iekļaušanās vidē vai skolēnu socializācija.
Socializācija – cilvēka sociālā veidošanās apkārtējās vides ietekmē, tā uzskatāma par kulturizācijas procesa sastāvdaļu.
Šo jēdzienu ieviesis franču sociologs E.Durkheims (1907), lai raksturotu cilvēka sabiedriskošanās norisi, sabiedrības nosacījumu cilvēka personības veidošanā. 20.gs. 60.gados audzināšanas sociālzinātniskajā izpratnē tas iegūst sevišķu nozīmi. 1980.gadā socializācijas izpētes rokasgrāmatā Geilens un Hurelmans definē socializāciju kā „personības rašanās un attīstības procesu savstarpējā atkarībā no sabiedrības noteiktās sociālās un materiālās vides. Tematiski nozīmīgākais ir, kā cilvēks izveidojas par sabiedriski rīcībspējīgu subjektu.” [4, 167]
Socializācija ir cilvēka pakāpeniska iesaistīšana sabiedrībā, palīdzot viņam apgūt sabiedrības kultūru, sociālās normas, sociālo pieredzi, zināšanas, tradīcijas un vērtības, uzvedības un izturēšanās prasmes, lai viņš varētu pilnvērtīgi dzīvot noteiktā sabiedriskā vidē, vienlaikus attīstot individuālās dotības un garīgo būtību. [ 2, 22]
Socializācija aptver visus kultūras, apmācības un audzināšanas procesus, ar kuru palīdzību cilvēks iegūst sociālo dabu un spēju piedalīties sabiedriskajā dzīvē.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1171505
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register