Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:480476
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.09.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 19 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Sociālo kustību veidošanos ietekmējošie faktori    3
2.  Sociālo kustību pirmsākumi    5
3.  Sociālo kustību raksturojums    6
4.  Sociālo kustību vadīšana un līdera definējums    8
5.  Dzīvnieku tiesību aizsardzības kustība    10
6.  Dabas aizsardzības kustība    12
  Secinājumi    15
  Izmantotie informācijas avoti    16
Extract

SECINĀJUMI
Darbā tika noskaidrots, kas ir sociālo kustību būtība, galvenā doma, kad kustības ir radušās un kādēļ parādījās vajadzība pēc tām, rasta skaidrība, ar kādām īpašībām ir jābūt apveltītam sociālo kustību līderim, kā arī atsevišķi tika apskatītas tādas kustības kā dzīvnieku tiesību un dabas aizsardzības kustība.
Tika noskaidrots, ka sociālo kustību galvenais mērķis ir veikt tādas pārmaiņas sabiedrībā, kas to pozitīvi ietekmētu. Ir nepieciešami līdzīgi domājoši cilvēki, kuri nav apmierināti ar pastāvošo kārtību sabiedrībā, kā arī noteikti sociālie apstākļi, kas veicinātu kustību rašanos.
Pirms izveidojās sociālās kustības bija jārodas idejai par to, ko šīs kustības varētu pārveidot sabiedrībā. Nav iespējams precīzi noteikt katras kustības dibināšanas gadu, jo ir iespēja, ka liecības par to izcelsmi, ir izzudušas, taču ir zināms, ka pirmās kustību vēsmas bija jūtamas jau 19. gadsimta beigās.
Sociālo kustību līderim ir jābūt tādam cilvēkam, kas ir guvis attiecīgās kustības biedru atbalstu, kā arī tādam, kas var definēt kustības pamatideju un mērķus, publiski uzstāties, sadarboties ar citām kustībām starptautiskā līmenī, kā arī spēj iedvesmot un organizēt biedrus.
Ideja par to, ka arī dzīvniekiem ir tiesības radās jau 17. gadsimtā, kad R. Raiders (Ryder) izstrādāja pirmos zināmos likumus pret cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Šīs kustības aktīvistu galvenā doma ir aizsargāt dzīvniekus, neļaujot tiem nodarīt nekāda veida kaitējumu. Lai gūtu panākumus kustības dalībnieki organizē piketus un protesta akcijas, kā arī mēdz rīkoties visai radikāli, pašiem dodoties atbrīvot dzīvniekus no krātiņiem.
Dabas aizsardzības kustības radās līdz ar pastiprinātu sabiedrības satraukumu par apkārtējās vides stāvokli, kas visaktīvāk izpaudās pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, jo, pieaugot sabiedrības dzīves kvalitātei un līdz ar jauno rūpniecisko un tehnoloģisko ražotņu attīstību, pieauga arī vides piesārņojums.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register