Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:591295
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.04.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Ģimene un tās funkcija    3
2.  Aptaujas būtība    4
  Secinājumi    8
  Izmantotā literatūra    9
  Pielikums    10
Extract

Ģimene - mūsdienās šo terminu ir ļoti grūti aprakstīt. Ģimenes nozīme ir mainījusies laiku laikos, bet mūsdienās šīm pārmaiņām ir pat grūti izsekot. Ja agrāk valdīja uzskats, ka ģimene ir tāda, kurā ir laulāts pāris, tad mūsdienu situācijā nākas secināt, ka ģimeņu ir ļoti maz, jo šķiršanās daudzums ir katastrofāls. Lai gan tajā pat laikā, atšķirībā no senākiem laikiem pieaudzis ir atkārtoto laulību skaits, kas tomēr arī ir ģimenes. Mūsdienu ģimenes definīcijai ir jābūt ļoti elastīgai, jo ir tik daudz ģimenes formu. Laikam vis grūtāk mūsdienās klājas bērniem, kuri bieži vien paliek pa vidu starp ‘’jauno’’ un ‘’veco’’ ģimeni. Šī problēma mūsdienās ir ļoti aktuāla, un arī mums viņa šķita interesanta, tādēļ nolēmām šo problēmu apskatīt sīkāk viecot aptauju par ģimenes nozīmīgumu.
Tradicionāli ģimene tiek definēta kā sociāla vienība no cilvēkiem, kurus vieno laulība, adopcija, dzimšana; viņi uztur savstarpējas attiecības un ir saistīti ekonomiski un seksuāli, viņi vairojas un audzina bērnus. Mūsdienu ģimenes veidols pieprasa šīs definīcijas elastību, jo ne visas ģimenes atbilst šai definīcijai. Mūsdienās daudzas ģimenes ir šķirtas, nedzīvo vienkopus utt. Tās joprojām ir ģimenes, bet neatbilst šai definīcijai. Mūsdienu ģimenes definīcija: cilvēku grupa, kuru parasti vieno izcelšanās, laulība vai adopcija; viņus vieno ekonomiska sadarbība un nodoms saglabāt šo grupu kā ģimeni. Ģimenes funkcijas ir ģimenes darbības veidi noteiktu sociālo vajadzību apmierināšanai. Ģimenes funkcijas izriet no ģimenes un sabiedrības, ģimenes un indivīda mijiedarbības, ģimenē norisošu procesu virzības. Visas ģimenes funkcijas ir sociāli un vēsturiski nosacītas: sabiedrības attīstības gaitā, palielinoties prasībām pret ģimeni, ir mainījies ģimenes funkciju saturs.
Ģimenes socioloģijas teorētiķi parasti runā nevis par ģimenes funkcijām vispār, bet gan par konkrēta ģimenes tipa funkcijām. Tas protams, nozīmē, ka pētnieki vairs nemeklētu tādas funkcijas, kas visās ģimenes strukturālajās pārmaiņās paliktu nemainīgas un tātad noderētu ģimenes definēšanai. …

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1133696
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register