Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:796580
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.08.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Disciplināratbildība un disciplinārpārkāpums    4
1.1.  Apstākļi, kas mīkstina atbildību par disciplinārpārkāpumu    6
1.2.  Apstāklī, kas pastiprina atbildību par disciplinārpārkāpumu    7
2.  Disciplinārsodi un tā veidi    8
2.1.  Piezīme    9
2.2.  Rājiens    9
2.3.  Mēneša amatalgas samazināšana līdz 20 procentiem no kopējās mēneša pamatalgas uz laiku no viena mēneša līdz sešiem mēnešiem    9
2.4.  Brīdinājums par neatbilstību ieņemamam amatam uz laiku no sešiem mēnešiem līdz vienam gadam    10
2.5.  Pazemināšana dienesta pakāpē par vienu pakāpi uz laiku no sašiem mēnešiem līdz vienam gadam un pazemināšana amatā uz laiku no viena gada līdz diviem gadiem    11
2.6.  Atvalināšana no dienesta    11
3.  Galējās nepieciešamība un attaisnojams profesionālais risks    12
  Secinājumi un priekšlikumi    13
  Izmantotie informācijas avoti    14
Extract

Disciplināratbildība ir atbildība par dienesta disciplīnas pārkāpumiem jeb disciplinārpārkākāpumiem. No tiesību teorijas viedokļa disciplināratbildības ir viens no juridiskās atbildības veidiem. Saucot amatpersonu pie disciplināratbildības ir obligāti jāizvērtē lietderības princips, kas nozīmē to, ka soda apjomu nosaka vadoties no izdarītā pārkāpuma bīstamības un kaitīguma, pārkāpēja personības iezīmēm. Disciplināratbildība vienmēr ir saistīta ar neizdevīgu seku iestāšanos disciplinārpārkāpuma izdarītājam Disciplināratbildība var iestāties tikai pret prettiesisku rīcību nevis domām.
Pie disciplinātbildības visbiežāk sauc par likums „Par policiju”, „Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu uz Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma”, „Kriminālprocesa likums” un Valsts policijas 31.05.2005. gada noteikumu Nr. 1 „Valsts policijas darbinieka profesionālās ētikas un uzvedības kodeksa” normu pārkāpumiem.
„Valsts policijas darbinieka profesionālās ētikas un uzvedības kodekss” lielā mērā tika radīts, lai policijas amatpersonas varētu saukt pie disciplināratbildības par tādiem pārkāpumiem, par kuriem agrāk nevarēja. Par ētikas normu pārkāpumiem pie disciplināratbildības visbiežāk tiek sauktas seržantu un vidējā komandējošā sastāva amatpersonas, taču ne augstas policijas amatpersonas, kaut gan ļoti bieži tiek pārkāpts „Valsts policijas darbinieka profesionālās ētikas un uzvedības kodeksa” 4. punkts, proti, Valsts policijas vadība atbalsts un aizstāv Policijas, kuram nodarīts kaitējums un aizskarts viņa intereses pildot dienesta pienākumus. Par piemēru var ņemt gadījumu Balvos, kur soda policistu, kurš palīdzēja atklāt noziegumu. 2007. gada 22. martā Balvu rajona policijas pārvaldes darbinieks alkohola reibumā uzbrauca gājējam – 18 gadus vecam jaunietim, kurš no gūtajām traumām mira. Šo faktu mēģināja noslēpt augstas amatpersonas – kriminālpolicijas priekšniece un ceļu policijas priekšnieks. Tā arī šis fakts palicis sabiedrībai nezināms, ja vien Balvu rajona policijas pārvaldes ceļu policijas inspektors par notikušo noziegumu nebūtu vaļsirdīgi atzinies.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register