Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:898059
 
Author:
Evaluation:
Published: 25.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Cilvēks un cilvēku kopumi un grupas veido sabiedrību. Sabiedrībā notiek dažnedažādi sociāli procesi ko ietekmē cilvēki. Cilvēki rada normas un likumus. Socioloģijas kā zinātnes uzdevums ir pētīt cilvēku uzvedības normas, sakarības starp cilvēku raksturojošiem parametriem un viņa attieksmes, uzvedības normām. Prognozēt un palīdzēt plānot, vadīt sociālos procesus un pārmaiņas.

2. Socioloģijas kā zinātnes rašanās priekšnoteikumi
Platona atziņā par cilvēku: “Cilvēks ir gudrs ne pats par sevi, bet gudra ir visaptveroša vide un ne viss mēs atspoguļojam apkārtējo esamību, bet viņa atspoguļojās mūsos”.
XIX gadsimta vidū radās priekšnoteikumi, lai rastos socioloģija kā zinātne. Cilvēces gaišākie prāti novēroja, ka sabiedrībā valda netaisnība, centās izprast tās būtību un cēloņus, kā arī piedāvāt receptes sabiedrības locekļu kopdzīves organizācijas un vadības pilnveidošanai. Radās nepieciešamība pētīt sabiedrībā notiekošos procesus un parādības, noskaidrot un apzināt objektīvos likumus un likumsakarības. Pieaugot interesei par sociālajiem procesiem un to vadīšanu radās metodoloģijas un instrumentārijs sabiedrības zinātniskai izpētei. Cita definīcija - Sociol. ir patstāvīga, konkrēta zinātne, kura ar noteiktu jēdzienu un teoriju, metožu un empīrisko pieņēmumu palīdzību apraksta un izskaidro sabiedrības struktūru, f-ju un attīstības savst. sakarības. Galvenā tematika-sociālo grupu un šķiru veidošanās determinanti, sociālo konfliktu cēloņi un sekas utt.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register