Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:916716
 
Author:
Evaluation:
Published: 30.10.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Extract

Socializācija ir cieši saistīta ar adaptāciju, jo socializācija ir daudzpusīgs cilvēka sabiedriskās dzīves process, kas veido viņu par sabiedrisku būtni. Socializācijas procesā jaunietis apgūst sociālo pieredzi, kas realizējas saskarsmē un darbībā: uzvedības standartus, normas un sociālās vides, kurā dzīvo, vērtību orientācijas. Socializācijas procesā jaunietis mācās, kā izturēties, kā emocionāli reaģēt dažādās situācijās, kā pārdzīvot un izrādīt jūtas, kādā veidā izzināt apkārtējo dabas un sociālo vidi, kā adaptēties sabiedriskajā vidē.
Adaptācija ir indivīda vai sociālās grupas aktīva pielāgošanās sociālajām prasībām, morāles likumiem utt. (Latviešu sinonīmu datorvārdnīca., 2005)
„Vide ap indivīdu patstāvīgi mainās. Lai izdzīvot sabiedrībā, ir jāprot pielāgoties jaunajiem apstākļiem- jāadaptējas. Lielai daļai jauniešu adaptācija ir ilgs un mokošs process. Jebkurš indivīds ir saskāries ar adaptācijas problēmām, it īpaši spilgti tas ir izteikts jauniešu vecumā.”( Pļaviņa. R,. 2000: 227)
E. Ēriksons uzskata, ka galvenais šī vecumposma (15-20 gadi) uzdevums ir identitātes nostiprināšana jeb stabilizēšana. Ja attīstība norit veiksmīgi, jaunietis spēj sevi uztvert kā unikālu un integrētu būtni, kā arī spēj uztvert citus kā unikālas personības.
Līdz ko jaunietis nonāk jaunā sociālajā vidē- skolā, viņš cenšas adaptēties jaunajā kolektīvā. Reizēm tas izdodas veiksmīgi, ja jaunietis ir gatavs par sevi pastāvēt un uzņemties atbildību. Bet reizēm iekļaušanās norit ar pakļaušanos kāda cita jaunieša ietekmei. Jaunieši cenšoties iekļauties reizēm neapzināti maina savu uzvedību un pakļaujas jaunā kolektīva ietekmei, kas ne vienmēr ir pozitīvi. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register