Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
7,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:977173
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.05.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

SECINĀJUMI
Aškadaras lauki ir attiecināmi uz mazo lauku tipu, savukārt, ja skatās Latvijas piemēru, tad jāņem vērā, ka Latgale ir skatīts kā viens vesels – rajons.
Ja Aškadaras lauki ir dibināti pateicoties dažām ģimenēm, tad Latgali ir jāskatās kā jau vēsturiski izveidotu rajonu.
Pēc raksta autora domām, lauki Krievijā ir kaut kas īpašs un ļoti nozīmīgs. Ja velkam paralēles ar Latviju, tad jāatzīst, ka vēsturiski latviešu zemniekam vienmēr bija augstā vērtē zeme un lauki darbi.
Kā kopēju varētu minēt: ieceļotājus no citām vietām gan Aškadarā (ap 1931. – 1941. g.), gan Latgales reģionā, kas būtiski palielināja iedzīvotāju skaitu.
Ap 1931. – 1941. gadu Aškadarā parādās nabagie, kas pirms tam nebija novērojams, jo visiem bija līdzīgs sociāli – ekonomiskais stāvoklis. 2. pasaules karš gandrīz neskāra Aškadaras laukus, pretēji tam, kas notika Latvijā, arī Latgalē: 1940. un 1941. gados notika masveida izsūtīšanas, īsiem vārdiem runājot, Latgalē bija karš. Un tas nozīmē, ka Latgalē tobrīd valda ārkārtējs stāvoklis: pārtikas trūkums, panika, bailes.
Pēc 1950. gada gan Aškadarā, gan Latgalē ir vērojamas līdzīgas situācijas. Aškadarā: liels skaits bāreņu, nabadzības padziļināšanās; Latgalē: izsūtītājiem atļāva atgriezties, piecgades, milzīgs trūkums;
Pēckara gados (ap 1970. g.) Aškadaras dzīve ekonomiskajā ziņā sāk uzlaboties: elektrība, radio, uzlabo mājas; taču kļuva nerentabli uzturēt skolu, klubu, būvēt ceļus. Latgalē, savukārt, ir vērojama līdzīga situācija: cenzūra, skolu slēgšana, no Latgales 1970. gadā izbrauc puse iedzīvotāju, taču vietā atbrauc citi (no PSRS).
Ap 1990. gadu Aškadarā notiek izmaiņas: beidz funkcionēt komunistu partijas organizācija, rodas zemnieku saimniecības, sāk darbu uzņēmēji, uzbūvēta jauna kluba ēka, skola, ceļš, ieviesta dabas gāze utt. Savukārt, Latviju, arī Latgali, vairāk interesē Atmodas laiki, savas valsts atzīšana.
Autors nobeigumā secina, ka lauku attīstība galvenokārt ir atkarīga no iedzīvotāju iesaistēs vietējā pašpārvaldē (Aškadara), bet mūsu situācijā ir vērojama liela neuzticība pārvaldes orgāniem, bailes iesaistīties.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1241854
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register