Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:111296
 
Evaluation:
Published: 03.01.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Eiropas Padome
1949.g.1.maijā pieņemti statūti. 1949.gada 5.maijs Londonas līgums – 10 valstis nodibina EP. EP mērķi ir aizsargāt cilvēktiesības, parlamentāro demokrātiju un likuma varu; Noslēgt vienošanās, kas standartizētu sociālo un tiesisko praksi; Veicināt Eiropas identitāti, kas balstīta uz vienotām vērtībām .

ES tiesību aktu darbība Latvijas tiesību sistēmā
Līdz ar Latvijas pievienošanos ES, paralēli nacionālajai tiesību sistēmai pastāv arī ES tiesību sistēma, tāpēc pareizai ES un nacionālo tiesību harmonizācijai nepieciešams ievērot ne tikai Latvijas, bet arī ES tiesību aktu hierarhiju un tiesību sistēmas īpatnības.
ES tiesībās ir noteikts pārākuma princips pār nacionālajām tiesībām2. Līdz ar to pretrunu gadījumā starp ES un Latvijas tiesību normu būs piemērojama ES tiesību norma. Piemērojot nacionālās tiesību normas, kas ievieš ES direktīvas, tiesām ir pienākums nacionālās tiesību normas interpretēt tā, lai tiktu sasniegts direktīvās noteiktais mērķis3. Lai šo prasību ievērotu, nacionālām tiesām, piemērojot nacionālas tiesību normas, vienmēr ir jāraugās, kas noteikts attiecīgā direktīvā, no kuras normas ieviestas. nacionālo tiesu pienākums ir ikreiz, kad nav skaidra ES tiesību normas jēga vai iespējamā interpretācija, jautāt pēc prejudiciālā jeb priekšnolēmuma ES Tiesai. + Regulas.

ES tiesību iedarbība – dalībvalstu atbildība
ES tiesību tiešās iedarbības princips nozīmē, ka valsts dalība Eiropas Savienībā piešķir indivīdam tiesības atsaukties savas valsts tiesā uz tām ES tiesību normām, kam piemīt tiešā iedarbība, pat tajos gadījumos, ja valsts nav pieņēmusi šīs normas ieviesošus nacionālo tiesību aktus. Tātad Eiropas Savienība ir izveidojusi savu autonomu tiesību sistēmu, kas uzliek pienākumus un piešķir tiesības ne tikai šīs organizācijas dalībvalstīm, bet arī indivīdiem. Savukārt ES tiesību pārākuma princips nodrošina, ka konflikta gadījumā starp tieši iedarbīgajām ES tiesībām un valsts iekšējām, nacionālajām tiesībām pārākas būs ES tiesības.
Francovich un valsts atbildības principa rašanās
Direktīvas neieviešanas gadījumā tiesības saņemt zaudējumu atlīdzību pastāv, ja: Direktīvas noteiktais mērķis ietver arī tiesību piešķiršanu indivīdam; Direktīva ļauj identificēt šo tiesību saturu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register