Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:437353
 
Author:
Evaluation:
Published: 04.01.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

Kopumā pētījumi pierādīja, ka Baltijas valstu pilsoņu apmierinātība ar demokrātisko iekārtu gadu gaitā ir pieaugusi, kamēr krievvalodīgi runājošie iedzīvotāji arvien vairāk vēlās pēc „stingrās rokas”.
Izdalot sīkāk, atklājās, ka latviešu, lietuviešu un igauņu vidū autoritārismu vairāk atbalsta tieši gados vecākie cilvēki, kamēr minoritāšu grupu gados vecākie cilvēki autoritārismu atbalsta mazāk. Tāpat tika noskaidrots, ka pilsoņu vidū mazāk autoritārismu atbalsta labāk izglītotie, kamēr krievvalodīgo vidū ir pretēji – personas ar augstāku izglītību vairāk sliecas atbalstīt „stingro roku”. Tas varētu būt izskaidrojams ar to, ka augstāk izglītotie krievvalodīgie nespēj pārvarēt pazemojumu par to, ka gadu desmitus tie valdīja pār visām PSRS republikām, bet šobrīd tie ir kļuvuši par minoritāti, kuru tiesības un iespējas ir ierobežotas. Līdz ar PSRS sabrukumu tie ir zaudējuši savu priviliģēto statusu.
Tāpat tika noskaidrots, ka krievvalodīgie, kas sevi identificē ar Latviju, Lietuvu vai Igauniju, autoritārismu neatbalsta, bet krievvalodīgie, kas identificējas ar Krieviju – atbalsta.
Pilnīgi piekrītu rezultātiem, kas parāda, ka gan pilsoņi, gan minoritātes kopumā mazāk atbalsta „stingro roku” esamību, ja tie ir apmierināti ar ekonomisko stāvokli. Uzskatu, ka tas ir pilnīgi normāli un ir raksturīgs arī citām valsts iekārtām, ne tikai demokrātijai – jo cilvēki ir neapmierinātāki ar esošo situāciju, jo vairāk tie tiecas pēc jaunas sistēmas, cerot, ka jaunā iekārta atrisinās problēmas.
Kopumā piekrītu pētījuma rezultātiem. Redzams, ka tie krievvalodīgie, kuri ir apmierināti ar dzīvi Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā, identificē sevi ar šīm valstīm, nevēlas autoritāru režīmu, kamēr tie, kuri nav apmierināti, vēlas pārmaiņas.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register