Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:439280
 
Author:
Evaluation:
Published: 18.02.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Extract

Secinājumi
• Kopumā jāsecina, ka aukstā kara apstākļos ASV ģeopolitiskās intereses Tuvajos Austrumos arvien pieaugu, ko sekmēja vairāki faktori, bet pirmām kārtām ārkārtīgi strauji pieaugošā naftas loma reģionā.
• 1967. gadā notika Sešu dienu karš, kurā savā starpā cīnījās Izraēla no vienas puses un Ēģipte, Jordānija un Sīrija no otras puses. Jāsecina, ka šis karš bija svarīgs ar to, ka tā iespaidā pirmo reizi tika pielietos t.s. „naftas ierocis” jeb naftas embargo. Jāsaka, ka šis mēģinājums bija neveiksmīgs, jo Tuvo Austrumu valstīm nebija īstas saprašana par naftas pasaules tirgu. Rietumvalstis varēja iegūt naftu no citiem ražošanas avotiem, neskaitot Tuvos Austrumus, līdz ar to nafta kā spiediena elements šajā laikā neko nesasniedza. Vienlaikus, jāsecina, ka šis karš parādīja ASV atbalstu Izraēlai un pastiprināto interesi par konfliktiem reģionā.
• Jāsecina, ka 70.gados ģeopolitiskā situācija Tuvajos Austrumos sarežģījās. 70. gados situācija Tuvajos Austrumos kļuva sarežģītāka, jo domstarpības starp Ēģipti un Izraēlu saglabājās un drīzumā pārauga atklātajā konfliktā. Arābu valstu vidū 70. gadu sākumā pieaug neapmierinātība ar Rietumu valstu, īpaši ASV, atbalstu Izraēlai. Situāciju sarežģīja arī tas fakts, ka šajā laikā arābu valstu vidū biežāk sāk izplatīties ideja par naftas kā spiediena elementa pielietošanu. Tāds jēdziens kā „naftas ierocis” gūst lielu atbalstu Arābu pasaulē un uztrauc Rietumu pasauli, kurā jau 60. gadu beigās – 70. gadu sākumā tiek apspriest iespējamās enerģijas krīzes jautājums, īpaši presē.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1337507
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register