Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:457796
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.11.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 2 units
References: Used
Extract

Interešu grupas spēlē centrālo lomu visās demokrātiskās politikas sistēmās.
Plurālisms ir klasisks interešu grupu politikas modelis demokrātiskās sistēmās. Galvenā šī modeļa ideja ir atvērta un pieejama politika. Pastāv dažādas grupas, kas veido pārrunas un diskusijas, aizstāv savas intereses, un nekad neviena no tām neiegūst kontroli pilnībā. Plurālistu modeļa galvenā iezīme ir doma, ka opozīcijā esošajām interesēm ir vienlīdzīgas tiesības iesaistīties politiskajos procesos. Tomēr parasti mazas un priviliģetākas interešu grupas triumfē pār lielākām un ne tik labi saorganizētām interešu grupām.
Pastāv tendence pievienoties grupām, kuras darbojas savās interesēs (privātajās), nevis visas sabiedrības interesēs (publiskajās). Lai izvairītos no šādu privāto interešu grupu pieeju politiskajai varai, ir radušies 3 alternatīvi interešu grupu modeļi:
Pirmais modelis nosaka to, ka sabiedrība dalās divās daļās – kapitālostos (bizness) un strādniekos (darbaspēks). Lai sasniegtu vienlīdzīgu varu starp šiem diviem spēkiem, valsts izdod licences un piešķir subsīdijas vadošajiem monopoliem. Biznesa līderi un tirdzniecības kustības ir ciešā saiknē ar valsts pārstāvjiem.
Otrais modelis, kad grupas tiek sadalītas pēc kultūras interesēm, tādām kā valoda, reliģija, nacionalitāte. Mērķis ir veicināt sociālo harmoniju un kulturālo saliedētību sabiedrībā. Šis ir Beļģijas un Šveices dominējošais modelis, kas ir ļoti būtisks Eiropas Savienības kontekstam, kurā valda sociālā sašķeltība starp dažādām valstīm. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register