Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:482147
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.12.2003.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Kas ir politiska partija    4
3.  Partiju veidošanās    6
4.  Partiju klasifikācija    6
5.  Partiju funkcijas    9
6.  Partiju sistēmas    10
7.  Nobeigums    12
8.  Izmantotā literatūra    13
Extract

Politiskā kultūra ir politisko uzskatu, zināšanu un pārliecības kopums, prasme to izmantot politiskajā darbībā.1 No politiskās kultūras struktūrelementiem es savā referātā sīkāk apskatīšu vienu elementu - politiskās partijas. Šo zināšanu, dažādu uzskatu un pārliecību pārstāv dažādas mūsdienu partijas, kas veidojās katrā valstī atsevišķi, ar dažādām pārliecībām un uzskatiem. Politiskās partijas savā ziņā atspoguļo sabiedrības intereses, pārstāvot tās valdībā un, cenšoties tās aizstāvēt savā darbībā. Aprakstīšu, kas tad īsti ir politiskās partijas, kāda ir to tapšana, kādas to funkcijas un kā tās tiek iedalītas un kādas ir politisko partiju sistēmas.
Mūsdienu politiskā dzīve ir ļoti sarežģīta. Tajā piedalās daudz politisko dalībnieku, kuru vidū būtisku lomu ieņem arī politiskās partijas. Ievērojot politisko partiju nozīmīgo vietu sabiedrības politiskajā dzīvē, to reālo stāvokli un funkcijas, ir skaidra interese par politiskajām partijām mūsdienu dzīvē. Politiskās partijas ir galvenā pārstāvnieciskā leģitīmā saikne starp pilsoņiem un valsti. Partijas ir galvenie politiskie aktieri valdību veidošanā un saglabāšanā. Vairāk nekā pirms pusgadsimta E. Šatšneiders (1892-1971) atzina, ka mūsdienu demokrātiju nav iespējams saglabāt bez politiskajām partijām.
Pirmkārt, būtu jāsāk izpētīt , ko nozīmē vārds “partija”. Latīņu valodā vārds pars nozīmē “daļa, kaut kā lielāka sastāvdaļa”. Vēsturē zināms, ka pirmās partijas veidojās Senajā Grieķijā. Tās bija skaitliski nelielas un bez noteiktas organizatoriskas uzbūves. Tā, piemēram, Cicerons runāja par “frakcijām” vai “partijām” atšķirībā no “amičitijas”, kas bija dižciltīgo savienības.1
Pastāv uzskats, ka par partijām jau var runāt kopš tā brīža, kad politika kļuva par profesionālās darbības veidu; tikai laika gaitā ir mainījušās partiju funkcijas un sabiedrības attieksme pret tām.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register