Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:648624
 
Author:
Evaluation:
Published: 06.09.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Valsts ir sarežģīta sabiedriski – politiskā parādība, pēc sava rakstura tā ir mainīga kategorija, radusies zināmā sabiedrības attīstības posmā, tā dažādās teritorijās ir mainījusies līdzi sabiedrībai. Tāpēc uzskatos par valsti pastāv viedokļu daudzveidība un nav vienotas, pastāvīgas un nemainīgas definīcijas par valsti. Lai varētu raksturot valsti, būtu lietderīgi pievērsties tām pazīmēm, ar kurām valsts atšķīrās no citām sabiedrības organizācijas formām.
Neapšaubāmi, valsts ir viena no sabiedrības organizācijas formām. Tātad, viena no valsts pazīmēm ir sabiedrība – indivīdu kopums, ko raksturo kopīgas pazīmes (kopīgas intereses, sadarbība). No augstāk minētā varam izsecināt, ka viena no valsts pazīmēm ir valsts iedzīvotāji, tauta, kuru vieno kopīgas intereses.
Viena no svarīgākajām valsts pazīmēm ir teritorija. Noskaidrojot, ka valsts ir viena no sabiedrības organizācijas formām, mēs saprotam, ka sabiedrība – konkrētās valsts iedzīvotāji uzturas noteiktajā telpā, teritorijā, kas ir nodalīta ar robežām no citiem, līdzīgiem veidojumiem un kur tiek realizēta valsts vara.
Valsts vara pār indivīdu kopumu tiek organizēta noteiktajā teritorijā. Valsts vara ietekmē indivīdu uzvedību, izmantojot tiesības (tiesību normatīvos aktus) un valsts institūcijas, kuru uzdevums ir nodrošināt šo tiesību normatīvo aktu pieņemšanu un izpildi. Valsts vara ir publiska un suverēna, tas nozīmē to, ka varai ir pakļauti visi valsts iedzīvotāji, bet suverenitāte nozīmē neatkarību gan valsts iekšienē, gan starptautiskajā arēnā.
No iepriekš teiktā var secināt, ka valsts ir kādas augstākās varas tiesiski organizēts indivīdu kopums noteiktajā teritorijā.
Kas tad ir valsts forma? Valsts formā izpaužas valsts varas organizācija, valsts varas institucionālā struktūra, šo institūciju izveides kārtība, kā arī kompetences sadalīšana starp šīm institūcijām. Citiem vārdiem sakot, valsts forma ir veids, kādā ir organizēta valsts, valsts institūcijas, kā arī veids, kādā tiek realizēta valsts vara.

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register