Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:790487
 
Evaluation:
Published: 23.02.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Tomasa Mora laikmets    4
2.  Tomasa Mora biogrāfija    5
3.  Humānists Mors un „Utopija”    7
3.1.  Reliģiozi-ētiskā „Utopijas” koncepcija    7
3.2.  „Utopijas” sabiedrības iekārta    11
4.  „Utopijas” pamatidejas    15
4.1.  Feodālisma un kapitālisma sabiedrības kritika    15
4.2.  Ideāla valsts un sabiedrības iekārta    15
5.  „Utopijas” kritika    17
  Nobeigums    18
  Literatūras saraksts    20
Extract

Vēlīno viduslaiku laikmets (periods starp viduslaikiem un jauniem laikiem) – Renesanses laikmets, papildināja politisku domāšanu ar spīdošu un oriģinālu sociāls harmonijas un taisnīguma principiem, kas tika balstīti uz sabiedriska īpašuma pamata.
Šis zinātniskais atklājums piederēja Tomasa Moram, kura grāmata „Utopija” („Zelta grāmata, tik pat lietderīga, cik arī jocīga, par valsts labāko iekārtu un par jaunu salu „Utopiju”), tika izdota 1516.gadā.
Vārds ‘utopija” cēlies no Grieķijas, kurš nozīmēja „vieta, kuras nav”.Šis vārds vēlāk deva arī jaunas sabiedriskās domas virzienu – utopiskais sociālisms. Bet utopiskais sociālisms, savukārt, ietekmēja komunisma un pirmsmarksistīska sociālisma attīstību.1
Savos darbos Mors piedāvāja pavisam jaunas idejas demokrātisma laikmeta valsts varas organizācijai, kā arī izskatīja tiesiskā rakstura problēmas no humānisma pozīcijām.
Mors dzīvoja kapitālisma aizsākuma laikmetā, kad zemnieki tika padzīti no savām zemēm, kad sāka izzust pēdēji sociālie sakari. šie apstākļi izsauca masveidīgu tautas nabadzību. Bet tieši šajā laikā, neskatoties uz naudas varas varenības pieaugumu un cilvēku teikšanām būt bagātiem, Mors piedāvā atteikties no privātīpašuma, jo tas var nodrošināt sociālo harmoniju.
15.gadsimta beigas kļuva par jauno laiku sākumu. Šī perioda ekonomiskas attīstības tendences noteica kapitāla uzkrāšanas procesu. Anglijā un arī citās Eiropas valstīs sāka veidoties jaunas sabiedriskās attiecības – kapitālistiskas, rādās jaunas šķiras, sāka veidoties nācijas, nostiprinās valsts varas centralizācija. Tieši šie faktori nosaka kārtu pārstāvniecības monarhiju pārtapšanu par absolūtām monarhijām. Ar īpašu iedvesmu parādās jauni virzieni ideoloģijā, kas kļūst par to arēnu, kur notiek cīņa pret feodālismu, māņticību.
Itālijā jau 14.- 15 gadsimtos, citās Eiropas valstīs – 15.-16.gadsimtos sākas Renesanses laikmets. Aptuveni tajā paša laikā aizsākas humānisma un baznīcas reformācijas idejas.
Lielākai daļai Mora laikmeta humānistiem piemīta mēreni progresīvi uzskati, Viņi cīnījās par apgaismības ideju attīstību, par nežēlības mīkstināšanu likumos.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register