Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:817622
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.01.2020.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
2011 - 2015 years
2016 - 2020 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Notikumu apraksts    4
2.  Al-Shabab terorisms Somālijā reālisma skatījumā    8
3.  Al-Shabab terorisms Somālijā liberālisma skatījumā    11
4.  Al-Shabab terorisms Somālijā marksisma skatījumā    13
  Secinājumi    15
  Izmantotā literatūra    17
Extract

SECINĀJUMI
Somālijas un islāmistu grupējuma Al-Shabab konflikts aizsākās 2009. gadā, kad par jauno Federālās pagaidu valdības priekšsēdētāju tika ievēlēts Šeiks Šarifs Ahmeds, un šī paziņojuma vadīti, Al-Shabab kaujinieki iebruka Somālijā. Islāmistu grupējums kopš 2009. gada nav pametis Somālijas teritoriju, un ir veicis dažādus teroristiskus uzbrukumus Somālijas iedzīvotājiem. Visbiežāk Al-Shabab kaujinieku izmantotās uzbrukuma metodes ir pašnāvnieku spridzinātāji, viesnīcu un valstisko ēku bombardēšana, kā arī kravas mašīnu piepildīšana ar spridzekļiem. Šis terorisms ir radis lielus zaudējumus kā Somālijai, tā arī Somālijas iedzīvotājiem, rezultējoties daudzu cilvēku nāvē, izpostītās pilsētās un valsts ekonomiskajos zaudējumos.
Somālijas konflikta motivācija atšķiras reālistu, liberāļu, un marksistu skatījumu starpā. Piemēram, reālisti uzskata, ka valsts ir racionāls aktieris un rīkojas tā, lai tiktu nodrošināta nacionālā un starptautiskā drošība. No tā var secināt, ka Somālija rīkojas kā racionāls aktieris, jo tika mainīta situācija valsts iekšienē, piesaistot tādu starptautisko organizāciju uzmanību kā ANO. Starptautiskajā politikā pieaug nevalstisko aktieru, tostarp arī islāma radikāļu grupējumu, relatīvā nozīme. Lai mainītu politisko situāciju starptautiskajā politikā, reālistu skatījumā ir nepieciešams varas apjoms, lai valsts aizstāvētos un mainītu uzbrucēja rīcību. Tādējādi konfliktā Somālija izmanto tādu stratēģiju kā bandwagoning, lai iegūtu lielāku varas apjomu, aizstāvētos un mainītu islāmistu radikāļu grupējuma Al-Shabab rīcību. Šajā konfliktā sastopama drošības dilemma, kas atspoguļo ofensīvo reālismu. Tā sastopama attiecībā pret Keniju - paticoties Kenijas militārajai iesaistei Somālijā, tika palielināta Somālijas drošība, taču tādā veidā tika apdraudēta Kenijas drošība.
Savukārt, liberālisma pārstāvji attaisno Somālijas līdzdalību šajā konfliktā, pieļaujot militārā spēka izmantošanu pašaizsardzības nolūkos, kad kara uzsākšana ir nepieciešama, lai cīnītos pret uz valsti vērsto agresiju. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,98 €
Work pack Nr. 1375917
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register