Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:849636
 
Author:
Evaluation:
Published: 04.03.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Used
Extract

Katram ārpolitisko lēmumu pieņemšanas gadījumam, jo īpaši krīzes situācijām, var piemērot ikvienu no Allisona piedāvātajiem lēmumu pieņemšanas modeļiem, lai to analizētu. Arī Kubas krīzi var skaidrot ne tikai no racionālā lēmumu pieņemšanas modeļa dimensijas, bet arī, izmantojot organizatorisko un politisko lēmumu pieņemšanas modeli. Taču, lai izvērtētu, kurš no modeļiem ir visveiksmīgākais, lai analizētu Kubas krīzes gadījumu, vispirms nepieciešams izvērtēt, kāda ietekme bija katram modelim atsevišķi.
Ir skaidrs, ka racionālais lēmumu pieņemšanas modelis ir ļoti nozīmīgs jo īpaši krīzes apstākļos, jo tā izvirzītās hipotēzes un alternatīvas par PSRS un ASV lēmumiem un darbību, ir pavisam reālas un veiksmīgas. Pēc racionālā modeļa PSRS un ASV racionāli izvērtēja savus lēmumus, pamatojot raķešu ievešanu Kubā un blokādi no otras puses ar potenciālajiem ieguvumiem un risku Berlīnes jautājumā un ietekmes cīņām starptautiskajā arēnā. Lēmumu pieņemšanas process jo īpaši ASV šķiet ideāli skaidrojams ar racionālo modeli, jo ietvēra sevī dažādu alternatīvu salīdzināšanu, risku un seku novērtēšanu un veiksmīgākā iespējamā gala iznākuma izvēlēšanos. Taču tas nebūt neizslēdz, ka Kubas krīzi pavisam veiksmīgi varētu skaidrot arī kāds no pārējiem Allisona modeļiem.
Izvērtējot organizatorisko modeli, jāatzīst, ka sākotnēji tas nebūt neliekas tik nozīmīgs Kubas krīzes laikā. Taču no otras puses- tā kā Kubas krīze, jo īpaši no PSRS puses, ietvēra lielu militāro resursu izmantošanu, tad nenoliedzami liela ietekme bija arī pašām militārajām institūcijām un militāro resursu pārvaldošajiem indivīdiem. PSRS izvērtēja savu militāro kapacitāti tieši pamatojoties uz šo indivīdu sniegtās informācijas par savienības rīcībā esošajām kodolraķetēm, kas vien jau parāda to, ka organizatoriskā modeļa elementi šajā situācijā bija ar visai ievērojamu ietekmi. Turklāt- lai arī galējais lēmums ievest raķetes Kubā tika pieņemts PSRS Prezidijā, lēmumi par visām operācijas detaļām- viss process no vispārējā lēmuma līdz tā realizēšanai un faktiskai operatīvo raķešu novietošanai Kubas teritorijā- tika deleģētas attiecīgajām Padomju organizācijām. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1137287
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register