Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:851001
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.10.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Used
Extract

3. Kā globalizācijas apstākļi ietekmē attīstības valstis?
Optimistiskākie politiskie zinātnieki (pārsvarā liberālisti) uzskata, ka nākošās desmitgades attīstības valstīm būs labs laiks, lai veidotu daudz atvērtāku sabiedrību, tirgu un veicināt labklājību un demokrātiju. Citi zinātnieki savukārt saskata vairāk šķēršļu, nekā iespēju. Citi pat uzskata, ka ar laiku šajās valstīs valdīs anarhija, kas pārņems pašas vājākās valstis. Nabadzība un vardarbība esot šo valstu nākotne, kā arī brīvība un vienlīdzība nav iespējama.
Lai attīstītu ekonomiku un politiku, ir jāveic valstu struktūras izmaiņas. Viena no svarīgākajām lietām ir sociālā globalizācija, pilsoniskās sabiedrības attīstība, kas ir pirmais solis uz vispārēju labklājības uzlabošanu. Tāpat būtiska loma ir organizācijām, kas ārpusvalsts ietvaros palīdz cilvēkiem izprast viņu intereses. Pilsoniskā sabiedrība ir tā, kas sasaista kopā cilvēkus, radot saikni interešu, kas ir spēcīgākas nekā etniskie, reliģiskie un citi iedalījumi.6 Attīstības valstīs pilsoniskā sabiedrība ir vāja. Tā tiecās būt iedalīta reliģiskās, etniskās, ekonomiskās robežās. Mūsdienās sabiedrības aktivitāte tiek uzskatīta par svarīgāko komponentu. Pirmais solis ir sabiedrības izglītība. Kritiskas šādā mēģinājumā ir NVO, kas nav atkarīgas no valsts. NVO ne tikai neveido iespēju attīstīties pilsoniskajai sabiedrībai, bet tā arī nav spējīga likt pamatu sabiedrības segmentam – izplatīt cilvēku tiesības.
Pēdējos gados NVO ir spēlējusi nozīmīgu lomu attīstības valstīs, uzņemoties daudzus problēmu jautājumus, ieskaitot cilvēktiesības, apkārtējo dabu, dzimstību, veselību, minoritāšu tiesības un nabadzību. NVO darbs tiek atbalstīts ar ārzemju palīdzību. Šādu iejaukšanos varētu nosaukt par globalizāciju, kas pēdējos gados ir sekmējusi attīstības valstu labklājību.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1317509
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register