Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:438288
 
Evaluation:
Published: 14.08.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Noziedznieka personība    5
2.  Noziedznieka personība kā noziedzīgās rīcības cēlonis    8
3.  Noziedznieka personības psiholoģiskās iezīmes    17
4.  Personības izpētes psiholoģiskie aspekti kriminālprocesā    20
  Nobeigums    21
  Izmantotās literatūras saraksts    24
Extract

Nobeigums
Šajā studiju darbā es centos pierādīt sekojošas principiālās zinātniskās nostādnes par noziedzīgās personības psiholoģiskajām īpašībām, kuras uzskatāmas par noziedzīgās rīcības cēloni.
Tām ir svarīga nozīme arī noziedzības apkarošanas praksē :
Agrajos cilvēka dzīves posmos vecāku emocionālās novēršanas rezultātā, vecāku gādības trūkuma dēļ bērnam bezapziņas līmenī veidojas satraukums, nemiers, bailes zaudēt savu “es”, savu stāvokli dzīvē. Mazs cilvēciņš jūt, ka pašas viņa tiesības uz eksistenci nav drošas, tāpēc viņš baidās no neesamības un pastāvīgi gaida naidīgu un agresīvu rīcību no apkārtējo puses.
Šīs personiskās iezīmes nostiprinās tālākajā dzīvē : skolā, mācību un darba kolektīvos, daudzos sadzīves konfliktos un grūtās situācijās, kuras personība uztver kā subjektīvas, specifiskas. Lieta nav tajā, ka liktenis dod cilvēkam vairākus pārliecinošus pierādījumus, ka viņš nav nekāds likteņa luteklis. Daudz svarīgāk, ka indivīds visu notiekošo uztver kā tieši draudošu, iznīcinošu, pat ja objektīvi nekādas bīstamības nav.
Minētās īpatnības var nosaukt par “satraukumu”, uzskatot, ka satrauktā personība pilnīgi citādāk uztver pasauli. Ja satraukums sasniedz nāves baiļu līmeni, tad cilvēks sāk aizstāvēt savu bioloģisko statusu, eksistenci – no šejienes vardarbīgo noziegumu izdarīšana kā aizstāvēšanās līdzeklis no pasaules, kura subjektīvi tiek uztverta kā naidīga un bīstama. Ja satraukums saglabājas tikai nedrošības līmenī, tad cilvēks var aizstāvēt savu sociālo statusu, sociālo eksistenci, noteiktību mantkārīgu, mantkārīgi –vardarbīgu noziegumu izdarīšanas ceļā.
Satraukums, neapzināta savas esamības trausluma sajūta, bailes no neesamības kvalitatīvi atšķir noziedznieku no ne noziedznieka, un tas ir noziedzīgās rīcības pamatcēlonis. Citiem vārdiem, cilvēks veic noziegumus, saglabājot savu personisko mītu, savu vietu pasaulē, savu pašvērtību, lai nepazustu viņa subjektīvi pieņemamā bioloģiskā un sociālā esamība.
Satrauktajām personībām draudi bioloģiskai vai sociālai esamībai spēj pārvarēt jebkurus tikumiskus šķēršļus, precīzāk, liek necienīt morāles un tiesību normu prasības, kuras regulē attiecības starp cilvēkiem. Tādā gadījumā morāles un tiesību normas netiek uztvertas. Tomēr principā ir iespējama satrauktā rakstura veidojošos pazīmju korekcija ar lietderīgas, individualizētas ietekmes palīdzību, vienlaicīgi, ja tas ir vajadzīgs, izmainot arī dzīves apstākļus, kas vairākumā gadījumu diemžēl netiek darīts.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1333480
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register