Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:485515
 
Author:
Evaluation:
Published: 25.06.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Komunikācija organizācijā    4
1.1.  Komunikācijas elementi    4
1.2.  Komunikācijas virzieni    5
1.3.  Komunikācijas barjeras    6
1.4.  Komunikācijas uzlabošana    7
2.  Lēmumu pieņēmšana organizācijā    8
2.1.  Problēmu risināšana    8
2.2.  Lēmumu pieņēmšanas process    9
2.3.  Lēmumu pieņēmšana grupā    10
  Nobeigums    12
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    13
Extract

NOBEIGUMS
Organizācijas darbība ir balstīta uz komunikācijas procesiem. Caur komunikāciju katrs darbinieks zina savu lomu, vietu organizācijas struktūrā un veicamos pienākumus. Atšķirīgās darbinieku pozīcijas un nodaļas savstarpēji koordinējas tiecoties sasniegt organizācijas kopējo mērķi.
Lēmums ir darbinieku grupas vai atsevišķa darbinieka darbības rezultāts. To raksturo savlaicīgums, pilnīgums, pamatotība un citi kvantitatīvi un kvalitatīvi parametri. Menedžeri visos organizatoriskajos līmeņos pēc alternatīvu analīzes pieņem dažnedažādus lēmumus. Šo lēmumu tehnoloģiskā, ekonomiskā un sociālā nozīme palielinās, jo lielākas kļūst ražotnes, dārgākas izejvielas, materiāli un darbaspēks. To neracionāla izmantošana rada ievērojamus zaudējumus. Tāpēc ļoti svarīgi attīstīt menedžera lēmumu pieņemšanas prasmi, par kuru var spriest pēc pieņemto lēmumu efektivitātes un nozīmīguma organizācijas mērogā.
Pamatojoties uz savākto informāciju, problēma jāformulē precīzi un reāli. Menedžera vai organizācijas rīcībā ir ierobežoti resursi, taču daudzu problēmu cēloņi meklējami ārpus organizācijas. Līdz ar to arī lēmumu pieņemšanas iespējas ir ierobežotas. Menedžerim precīzi jānosaka ierobežojumi (ko viņi var, ko nevar) un tikai pēc tam jāpāriet uz nākamo lēmumu pieņemšanas posmu (alternatīvu izstrāde).Pieņemot, ka mērķis ir zināms un problēma ir precīzi formulēta, var uzsākt dzīvotspējīgu alternatīvu izstrādi. Gandrīz vienmēr katram darbības virzienam ir alternatīvas. Ja tiek uzskatīts, ka ir tikai viens veids, kā sasniegt mērķi, tas var būt arī sliktākais. Ja var domāt tikai par vienu darbības virzienu, tad ir skaidrs, ka nav pietiekami domāts.
Spēja izstrādāt alternatīvas bieži ir tikpat svarīga, kā noteikt efektīvāko no tām. No otras puses, radoša izdoma, pētījumi un veselais saprāts bieži vien var atklāt tik daudz alternatīvu, ka visas nevar pat adekvāti novērtēt. Vārds psiholoģija grieķu valodā apzīmē - mācību par dvēseli (psihi) jeb zinātni par psihisko rosību likumiem, un tieši tādēļ tā ir tik nozīmīga gan man, gan visiem pārējiem.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register