Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:913400
 
Evaluation:
Published: 21.01.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    4
1.  ABRAHAMA MASLOVA (1908-1970) VAJADZĪBU STRUKTŪRA    5
1.1.  MANA VAJADZĪBU STRUKTŪRA    6
1.2.  MARLOVA-KROUNA ATZINĪBAS MOTIVĀCIJAS NOTEIKŠANAS TESTS    7
2.  MANA VĒRTĪBU ORIENTĀCIJA    8
3.  PERSONĪBAS INDIVIDUĀLI TIPOLOĢISKĀS ĪPATNĪBAS    9
3.1.  TEMPERAMENTA VISPĀRĒJS JĒDZIENS    9
3.1.1.  MANA TEMPERAMENTA RAKSTUROJUMS    10
3.2.  RAKSTURA VISPĀRĒJS JĒDZIENS    12
3.2.1.  MANA RAKSTURA ĪPAŠĪBU IZVĒRTĒJUMS    13
4.  MANI TIKUMI    15
  KOPSAVILKUMS    16
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    17
Extract

Lai gan, psiholoģijas dziļākie pirmsākumi ir meklējami Senajā Grieķijā, kā patstāvīga un neatkarīga zinātne no filozofijas tā atdalījās tikai 19g.s. otrajā pusē, taču līdz Latvijai tā nonāca 20g.s. deviņdesmitajos gados. Psiholoģija ir zinātne, kas pēta cilvēka psihi un tās psihiskās parādības.
Viens no galvenajiem psiholoģijas izpētes objektiem ir personība. Pētot katra cilvēka personību, psihologi cenšas rast atbildi uz jautājumu: “Kāpēc cilvēks dara to, ko viņš dara?”. Pasaulē nav pieņemta viena konkrēta personības definīcija, tāpēc atbildēt uz jautājumu – kas ir personība – ir gan viegli, gan grūti. Vienkārši varētu teikt, ka personība ir viss cilvēks kopumā, taču latviešu pedagogs J.Anspaks ir apzinājis 527 personības definīcijas1. Kā vienu no pieņemamākajām personības definīcijām varētu uzskatīt latviešu psihologu Ārijas Karpovas un Imanta Plotnieka izvirzīto definīciju, ka personība ir cilvēks, kurš ir stājies noteiktās sociālajās attiecībās, kurš tās apzinās, un kā aktīvas darbības subjekts spēj pārveidot pasauli un atbildēt par pārveidošanas rezultātiem. Tātad, personība ir cilvēks, kurš apzinās savu vietu sabiedrībā un spēj atbildēt par saviem darbiem.
Cilvēka personības attīstība norisinās nemitīgi kopš viņa dzimšanas brīža, un to nepārtraukti ietekmē visi notikumi, kas notiek ar cilvēku viņa dzīves gājumā. Kā dažus no personības attīstības ietekmes faktoriem varētu minēt – cilvēka bērnības pieredzi, apkārtējo vidi, attiecības ar citiem cilvēkiem, un attiecības pašam ar sevi. Šo faktoru sarakstu varētu vēl turpināt bezgalīgi, jo katrs visniecīgākais, visneiedomājamākais sīkums var ietekmēt, un ietekmē cilvēka personības izaugsmi. Šo personības attīstības un izaugsmes procesu sauc arī par socializācijas procesu. Tas ir process, kurš sākas uzreiz pēc cilvēka piedzimšanas un pakāpeniski norisinās visu mūžu. Socializācijas procesa laikā cilvēks apgūst dažādas sociālās lomas (apzinās savu vietu sabiedrībā, kā arī iemācās tajā dzīvot un pareizi uzvesties), kas ir ļoti būtiski lai darbotos sabiedrībā.
Rakstot šo darbu centīšos iepazīt sevi, savu personību, temperamentu un raksturu. Pazīt sevi ir ļoti svarīgi. Spēcīgākie psiholoģijā ir tieši tie, kas pārzin sevi, jo tad vieglāk ir spriest par citiem.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1213724
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register