Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:941809
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.02.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 10 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
  Sabiedrisko attiecību būtība un funkcijas    3. – 5
  Izmantotā literatūra    7
  Satura rādītājs    8
Extract

Saskarsme – galvenā cilvēka esamības forma. Saskarsme – neatņemams cilvēka raksturojums. Saskarsmes kultūra – neatņemama cilvēces un katras tautas garīgās kultūras sastāvdaļa. Saskarsme ir reāla, aktuālā garīgās dzīves pastāvēšanas forma. Kompetenta, labvēlīga saskarsme – patiesi, ir vienīgā, īstenā cilvēku dzīves greznība, kā teica A. de Sent - Ekziperī. Galvenās savas sociālās vajadzības cilvēks var apmierināt tikai kontaktējoties ar citiem cilvēkiem. Saskarsmes process ir reālais, aktuālais konteksts, kurā notiek cilvēku mijiedarbība un nodibinās cilvēciskie sakari.
Galvenā globālā saskarsmes funkcija ir cilvēku sociālo vajadzību apmierināšana. Šī maģistrālā funkcija realizējas caur virkni šaurāku funkciju. Regulatīvā funkcija – saskarsmes procesā realizējas partneru savstarpējā iedarbība, ietekme. Izziņas funkcija – sistemātisku kontaktu rezultātā cilvēki iegūst zināšanas paši par sevi, viens par otru, kopīgo uzdevumu risināšanas ceļiem. Ekspresīvā funkcija – saskarsme ļauj mums izpaust savas emocijas un pārdzīvojumus, izteikt savas attieksmes pret notiekošo, faktiem, partneri. Gādās, ka emocionālo reaģēšanas veidu nesakritība noved pie partneru atsvešināšanās, slēptiem konfliktiem un attiecību izjukšanas. Sociālās kontroles funkcija – saskarsme nereti realizējas kā pozitīvu (uzslava, cildinājums) vai negatīvu (nopēlums, kritika) sankciju komplekss attiecībā pret partneri, lai koriģētu viņa uzvedību. Arī nekontaktēšanos (saskarsmes boikots) var uzskatīt par nopietnu sankciju. Socializācijas funkcija – tikai saskarsmē ar citiem cilvēkiem mēs kļūstam par personībām, iegūstam kontaktēšanās pieredzi, zināšanas, prāsmi ātri orientēties saskarsmes partnerī un situācijā, iemācāmies klausīties un runāt, uzvesties un darboties.
XX gadsimta laikā daudzas valstis piegāja pie tapšanas un atvērtās, civilizētas sabiedrības attīstības, kurā pie biedru pasludinātās vienlīdzības pirms likuma un Konstitūcijas, dzimst saskarsmes jaunas formas, kas ir izveidota uz partnera un veselas konkurences, uz visu sabiedrības biedru (pilsoņu) formālas vienlīdzības tiesiskiem un sociāliem pamatiem.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1138131
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register