Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:669744
 
Author:
Evaluation:
Published: 12.09.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 21 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Terminu skaidrojums    4
1.  Brīvprātīgo motivācijas teorētiskais pamatojums    6
1.1.  Brīvprātīgo palīgu un sociālā darba vēsturiskā saistība    6
1.2.  Brīvprātīgo motivācijas teoriju analīze    8
1.3.  Motivācijas faktoru pētījumi    15
2.  Brīvprātīgo motivācijas empīriskais pētījums    21
2.1.  Empīriskā pētījuma metodoloģijas apraksts    21
2.2.  Empīrisko datu analīze    23
  Secinājumi    35
  Nobeigums    37
  Izmantotās literatūras saraksts    40
  Anotācija    42
  Annotation    43
  Pielikums    44
Extract

Nobeigums
Teorētiskajā daļā tika analizētas A.Maslova, F. Hercberga un H.G. Fitča izveidotās motivācijas teorijas. Visas trīs brīvprātīgo palīgu aspektā atšķiras ar savām pieejām motivāciju veidojošajiem pamatfaktoriem. Katra motivācijas teorija uzsver atšķirīgu faktoru nozīmīgumu un to izmantošanas iespējas.
Zinātnieks A. Maslovs pievērš uzmanību cilvēku kopējām neapzinātajām vajadzībām, kas motivē personu darīt attiecīgo aktivitāti. Viņa teorija lika pievērst uzmanību pamatā cilvēku motivējošām nekompensētajām fundamentālajām vajadzībām. Pētījumā A.Maslovs norādīja nepieciešamību koncentrēties uz attiecīgo personu vai personu grupu neapzināto vajadzību apmierināšanas līmeni.
Psihologs F. Hercbergs savā divu faktoru teorijā aicināja pievērst uzmanību ikviena darba ārējie darba higiēnas faktoriem un iekšējiem motivatoriem. Vadoties no šīs teorijas autors secināja, ka apzinot brīvprātīgo motivāciju, jānošķir darba organizēšanas un attieksmes faktori no ārējās vides faktoriem. Tas deva iespēju pētījumā lieliski apzināt brīvprātīgo palīgu demotivējošos faktorus.
Zinātnieks G. Fitčs iedalīja pētāmos motīvus trīs motivāciju kategorijās. Sociālās, egoistiskās un altruistiskās motivācijas kategorijas skaidri savstarpēji atšķiras un to akcentēšana deva iespēju pētījumā izpētīt visu veidu motīvu dominēšanu brīvprātīgo palīgu personīgajā motivācijā. Tās norādīja uz brīvprātīgā darba organizētāju nepieciešamību apzināt savas brīvprātīgo programmas atbilstību attiecīgās brīvprātīgo grupas brīvprātīgajos dominējošajai motivācijas kategorijai.
Kopumā visas apskatītās motivāciju teorijas uzsvēra kopīgas cilvēku motivējošas vajadzības. Tās ir vajadzības nodrošināt personīgās vērtības izjūtu, vajadzība, vajadzība vadīt un iekļauties un veidot patīkamas attiecības kādā noteiktā grupā. To pierādīja arī pētījumu un reālistisku aprakstu avotu dotā informācija par motivāciju veidojošiem un mazinošajiem faktoriem. Katru no tiem varēja pakārtot kādai apskatīto motivāciju teoriju motivējošo faktoru grupai. Tā piemēram, pētījumos izteikto sasniegumu faktoru varēja pakārtot ar A. Maslova jau otro drošības vajadzību līmeni, ar F. Hercberga darba iekšējiem motivatoriem un ar G. Fitča Egoistiskās motivācijas kategoriju.
Lai sasniegtu pētījuma mērķi, tika realizēts kvalitatīvs pētījums. Pētījumā tika izmantotas kolektīvās un individuālās intervijas un fokusgrupas metodes. Izlasē tika iekļauti pieaugušie un jaunieši, kuri papildus savai pamatnodarbei strādā sociālo brīvprātīgo darbu.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1325213
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register