Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:351221
 
Evaluation:
Published: 15.08.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Secinājumi
Par materiālo bāzi referātā izmantoju romānus – Stendāls „Sarkanais un melnais”, Onore Balzaks„Eiženija Grandē”, Šarlote Brontē „Džeina Eira”, Emīlija Brontē „Kalnu Aukas”.
Šie autoru darbi pat mūsdienās nezaudē savu aktualitāti. Darbi ir veidoti reālisma attīstības laikā un ieņem svarīgu vietu pasaules literatūras klāstā.
Reālistiskajā vēstījumā svarīga ir laikmeta aina, vide un apstākļi. Plašāk reālistu darbu kontekstā esmu pētījusi interjera aprakstus. Tie ir interesanti ar to, ka izvērš lasītāja acu priekšā veselu dzīves ainu, ļaujot to ieraudzīt visos sīkumos un krāsainībā. Interjers ne tikai veido darbības telpu, bet arī norāda uz personāža rakstura iezīmēm, tas atklājas caur dažādām interjera niansētām detaļām. Tiek parādītas arī konkrēta cilvēka prioritātes, proti, autors caur interjera aprakstiem iezīmē personāža portretu. Šī doma izskan arī H. Hirša teorētiskajā koncepcijā : „Lietu pasaule raksturo cilvēku tāpat kā viņa izskats (portrets) vai attieksme pret dabu (peizāža)” H. Hiršs uzsver arī to, ka mūsdienu prozā bieži vien „priekšplānā iznāk nevis lietu pasaules notēlojums, bet tās uztvere, kurā jau ietilpst arī vērtējums. Precīzas sadzīves detaļas un patēlojumi – tik populāri un tik augsti vērtēti pagājušā gadsimta klasiskajā literatūrā. (..) Priekšmetiskuma īpatsvars un tā veidojuma principi lielā mērā nosaka daiļdarba kopīgo skanējumu un atmosfēru. Un tas ir arī viens no līdzekļiem, kā varoņus iesaistīt plašākā laikmeta sociālajā kontekstā
Reālistu darbos būtisks ir interjera detaļu tēlojums, kas palīdz atklāt gan personāžu intereses, gan statusu.
Šajā darbā tiks aplūkots viens no vēstījuma elementiem – interjers, kas tāpat kā portrets, prozas vēstījumā uzskatāmi parāda konkrētās darbības vidi.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register