Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:581786
 
Evaluation:
Published: 04.12.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1. Elles struktūra.
2. Elles arhitektonikas pamatelementi, pamatavoti.
3. Konkrēta dziedājuma analīze.
Dante „Elli” tēlo , kā piltuvveida bezdibeni , kas sastāv no deviņiem lokiem, kuros sodu izcieš visi tie, kas ir vairāk vai mazāk grēkojuši dzīvojot zemes virsū. Elles vizualizācija ir šausmas iedvesoša. Tā ir nežēlīga un pilna bezdibeņiem, asām klintīm, purviem, dīķiem, kur grimst nelaimīgās dvēseles. Tiek tēloti tārpi, duļķaini viļņi, smirdošas dūņas un daudz citu neestētisku ainavu, kurās tiek atainotas šausmas, nemiers un mokas, kas nekad nebeidzas.
Elle, šķiet, tiek rādīta kā cilvēka netīrās jeb sliktās puses atainojums. Vieta, kuru, patiesībā, cilvēks nes sevī ,vairāk vai mazāk, katru dienu.
Elles attēlojums sākas ar tādu kā priekšnamu, kurā mīt to cilvēku dvēseles kuri nav darījuši nekā ļauna, tādi, kas īsti nav kā grēcinieki, bet tomēr nav tiekušies pēc pilnības, jo grēcinieki ir ne vien tie , kas dara aizliegto, bet arī tie, kas nedara to, ko vajadzētu darīt, aiz bailēm, nezināšanas – savas nevarības vergi.
Pirmais loks jeb aplis – vieta, kur sodu izcieš bez vainas vainīgie. Limbs – pieturvieta bērnu, labsirdīgo un to taisno dvēselēm, kas dzīvojuši pirms Kristus nākšanas. Tur mīt arī antīkie dzejnieki Homērs, Ovīdijs, Horācijs u.c. Antīkie rakstnieki ir ļoti tuvi Dantem, taču ellē viņš tos ir ievietojis aiz cieņas pret katoļu tradīciju.
Otrajā elles lokā saimnieks ir Mīnojs. Tur ieslodzīti tie, kas grēkojuši ar miesu – miesas kārie un baudkārie. Miesas kāre tos bija padarījusi aklus un tādēļ tie arī ellē ir akli. Te kopā ar visiem citiem miesas kārajiem mīt Kleopatra, Helēna, Tristans, kā arī Semiramida – kura bija kļuvusi par sava dēla sievu.
Tālāk seko elles trešais loks, kur sodu izcieš vēdera grēcinieki – gardēži, liekēži, negausīgie un garīdznieki. Trešajā lokā līst auksts un nemitīgs lietus, kas sitas grēciniekiem sejās, zeme smird. Un klāt šim briesmīgajam lietum, viņiem nepārtraukti ir jābaidās no briesmīgā Cerbera.
Plūtons apsargā elles ceturto loku, kurā cilvēki par skopumu un izšķērdību grimst Stiksas purvā. Tie aplipuši ar dūņām cīnās lai atrastu kādu cietu vietu kur pieturēties. Taču viņiem mūžam nolemts vārtīties un slīgt dubļos.

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register