Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:131977
 
Evaluation:
Published: 05.12.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Stoicisms ir māksla iemantot cerību bezcerīgos apstākļos, rast iekšējo brīvību un nepadoties vides nenoteiktībai un mainībai, kas apdraud cilvēkus; tas sasniedzams intensīvā filozofiskā darbībā un intelektuālos vingrinājumos.
Stoicisms māca, ka cilvēks var paļauties vienīgi pats uz sevi, taču ne tik daudz uz savām spējām pārveidot īstenību, cik uz attīstītiem un kultivētiem īpašiem apziņas stāvokļiem. Tā ir māksla intensīvos garīgos pūliņos nostiprināt nesatricināmu nelokāmību par spīti jeb kādiem nelabvēlīgiem dzīves un eksistences apstākļiem, izmainot ne viss pasauli ap mums, bet gan mūsu attieksmi pret to.
Filozofiskā skola, kuras pamatlicējs nodēvē to par stoicismu un, kura pastāv gandrīz astoņus gadsimtus, rodas hellēnisma laikmetā, kas izvirza cilvēkam sarežģītus pastāvēšanas problēmas, vienlaikus padziļinot un paplašinot viņa garīgo un sociālo pieredzi.

Viens no spilgtākiem darbiem, kas atklāj šo pašizskaidrošanas un pašnoskaidrošanas ceļu ir Marka Aurēlija trakāts „Pašam sev”.
Šis darbs pirmo reizi izdots Cīrihē 1559.gadā. Daudzas vietas apcerē ir tik intīmas, ka saprotamas tikai pašam autoram un izklāsts nav sistemātisks. Rakstnieks neko nedomā paskaidrot savā trakātā, viņš tieši sev - Markam Aurēlijam Antonīnam. Šis trakāts saista ar savu iedvesmu spēku, ar cenšanos izteikt dvēseli, noskaidrot attiecības ar pasauli un sasniegt garīgu spriedzi.
„Pašam sev” ir meditācija par pasaules un dzīves pamatprincipiem, lai padarītu tos par savu pārliecību, sava ”es” neatņemamu sastāvdaļu. Jo filozofijas uzdevums, kā to izprot M. Aurēlijs ir pārveidot vēlamā virzienā dvēseli, ārstēt slimo cilvēku. Viņa teksts ir tieksme padziļināt savu pārliecību, pašiedvesmu, sava veida psihoterapija, pašnovērtēšana un pašanalīze.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register