Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:346558
 
Evaluation:
Published: 15.05.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Patiesības meklēšanas spēju Frankls saskata sirdsapziņā kā intuitīvā cilvēka spējā saskatīt situācijas jēgu. Sirdsapziņa ir iekšējā balss, kurai cilvēks seko, ja tiecas uz patiesu eksistenci. Cilvēkiem pastāv iespēja sekot vai nesekot savai sirdsapziņai. Sirdsapziņa ir tā lieta, kas cilvēkam ļauj izvēlēties darīt labu, vai ļaunu.
Eksistenciālā patiesība saistās ar dzīves jēgas meklējumiem. Nevis baudas, laimes vai apmierinājuma jūtas ir dzīves pamatā, bet tieši jēga. Jēga ir tas, kas virza esamīgas gaitu, piešķir situācijai un notikumiem formu un attaisnojumu.12 Daudzi cilvēki, kam uzdod jautājumu „kāda ir tavas dzīves jēga?” nevar atbildēt. Viņi par savas dzīves prioritātātēm ir izvirzījuši mantas, baudu, varu un citas lietas un par dzīves jēgu ir aizmirsuši vai pat nav domājuši. Dzīves jēgas trūkums liedz cilvēkiem pilnvērtīgu eksistenci. Cīņa par jēgu- eksistenciāla uzvara pār ļaunumu ( cīņa par brīvību). Ļaunumu var apturēt, ja to padara par bezjēdzīgu.
Saprašana saista cilvēku ar pasauli, veidojot simbolisko realitāti. Galvenā pazīme, kas raksturo saprašanu, ir saistība ar nozīmju un jēgu sfēru, simbolisko realitāti un kultūru. Bez saprašanas nepastāv jēga, bez jēgas nav saprašanas! Plašā nozīmē tā ir visa cilvēciskā pasaule, kurā mēs dzīvojam.
Tātad viss, kas ir saaistīts ar eksistenciālismu ir savā starpā saaistīts. Un ja kādu posmu izlaiž vai aizmirst tad arī sākās cilvēku problēmas. Respektīvi viņi paši tās rada!

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1322139
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register