Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:354636
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.02.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Izvēlējos rakstīt par Žana Žaka Ruso (Jean-Jaques Rousseau) tautas suverenitātes koncepciju, jo uzskatu ka tieši šī politiski filozofiskā ideja kopā ar sabiedriskā līguma koncepciju visbūtiskāk ir ietekmējusi sabiedrisko iekārtu attīstību līdz pat mūsdienām. Šī ideja un uz to balstītā 1789. gada Cilvēka un pilsoņa tiesību deklarācija izmainīja sabiedrības izpratni par valsti un tās uzdevumiem vispār. Tā ir pamatā gandrīz visiem mūsdienu demokrātiskajām iekārtām un iekļauta vairumā demokrātisko valstu konstitūcijās, arī Latvijas Republikas Satversmes otrajā pantā ir teikts: “Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai”. Tieši šāda doma ir mūsdienu demokrātijas pamatā - tā parāda iedzīvotāju kopuma dominējošo lomu valsts iekārtā un tās darbības virzienu noteikšanā.
Tomēr jāatzīmē arī šīs koncepcijas lielā nozīme dažādu totalitāro režīmu izveidē un to ideoloģijas pamatošanā, padarot tautu par viendabīgu masu, kas aizliedz atsevišķu personu individualitātes izpausmes, izmantojot represīvus līdzekļus un pamatojoties uz pseidozinātniskām teorijām, kas savukārt novedušas pie lielākajām katastrofām cilvēces vēsturē - plašiem militārajiem konfliktiem un “sabiedrības gribai” neatbilstošu cilvēku masveida iznīcināšanas.
Tādēļ sevišķi būtu jāizceļ tautas suverenitātes idejas neviennozīmība un tās izpratnes problēmas, kas daļēji ir saistītas ar paša Žana Žaka Ruso personības īpatnībām, kas atspoguļojas viņa darbos un idejās, kuru lielo filozofiski politisko nozīmi nevar noliegt. Tāpat ir jāatzīmē arī Ruso uzskatu neatbilstība valdošajiem uzskatiem apgaismības laikmetā, kas uzskatāmi parāda trūkumu klātesamību gandrīz jebkurā filozofijas vai domāšanas virzienā.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register