Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:503691
 
Evaluation:
Published: 19.01.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Antropoloģija par zinātni izveidojās 19.gs. 2.pusē, līdz ar lielu daļu pārējām zinātnes nozarēm. 19.gs. sākumā sabiedrībā parādījās interese par vēsturi, sabiedrības rašanos, tas lielā mērā bija saistīts ar nacionālo kustību pieaugumu, īpaši ar Napoleona laiku.
Tomēr par antropoloģiju var runāt tikai sākot ar 19.gs.otro pusi. 19.gs.v. gan Morgana, gan Teilora darbi vairāk gan vēl atbilda etnogrāfijai, jo tika sarakstīti neizejot no kabineta, tomēr jau šajā laikā parādās pirmās antropoloģijas pazīmes.
Pirmie antropoloģiskie vispārinājumi bija evolucionisms, kas noteica antropoloģijas attīstību. Ar to saistāms visai spēcīgs ideoloģiskais virziens, kas savās teorijas izmantoja arī evolūcijas teoriju – marksisms, kura radītāji bija K. Markss un F. Engelss.
Marksisma pamatlicēju darbi kalpoja par bāzi veidot principiāli jaunu vēsturiskā materiālisma virzienu antropoloģijas zinātnē. Bet marksisms vēl nekļuva par vadošo antropoloģijas metodi, kaut vispārēja metodika par vēsturisko un dialektisko materiālismu jau tajā laikā atstāja milzīgu ietekmi uz antropoloģijas attīstību. Viņu darbības gadi sakrita ar evolucionisma veidošanos.
Marksisma ideoloģiskais pamats
Marksisms pēc būtības ir vēstures ekonomiskā interpretācija balstīta uz K.Marksa un F.Engelsa darbiem. Markss bija revolucionārs, kurš koncentrējās uz kapitālisma apgāšanu. Tuvāka antropoloģijai vairāk bija Engelsa radošais darbs Ģimenes, privātīpašuma un valsts izcelšanās (1884). Abi šie vīri ietekmējās no Luisa Henrija Morgana ( Louis Henry Morgan ) un viņa sociālās evolūcijas modeļa.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1117598
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register