Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:820295
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Ievads.

Cilvēkam ir jātiecas veidot pašam sevi, taču mūsdienās tas bieži tiek atstāts otrajā plānā, aiz varas, naudas, lietu dabūšanas. Cilvēks meklē savu laimi lietās, uzvedas, rīkojas un domā tā kā citi, jo tas ir vieglāk kā meklēt savu patību. Sevis meklējumi iekļauj sevis apliecināšanu, izpaušanu, izprašanu, izaugsmi, cieņu un mīlestību. Mīlestību plašā šī vārda izpausmē, ne tik pret konkrētu personu, lietu, bet mīlestību kā dvēseles stāvokli. Vairums cilvēku uzskata, ka mīlestības sākotnējā nozīme ir tikt mīlētam, nevis mīlēt. Izvēloties referāta tēmu, vēlējos savā ziņā apstiprināt uzskatu par pretējo. Kur citur šī mīlestība var sākties, ja ne mūsos pašos?
Mīlestība izpaužas došanā, nevis ņemšanā. Rainis: „Gūt var ņemot, gūt var dodot; dodot gūtais-neatņemams”. Viens cilvēks otram dod no savas dzīves nevis ziedojot savu dzīvi, kļūstot par īpašumu, bet gan dāvājot savu prieku, savu sapratni, zināšanas, humoru, skumjas, domas- visu, kas cilvēkā dzīvo. Tāpēc, lai spētu dot mīlestību, tai ir jādzīvo pašā cilvēkā. Lai šī mīlestība būtu, ir jāmīl sevi. Ne velti amerikāņu filozofs, sociologs, psihologs Ēriks Fromms (1900-1980), dalot mīlestību pēc objektiem, pašmīlestību izdala atsevišķi.

Pašmīlestība negatīvā skatījumā.

Sākumā centīšos atspoguļot negatīvos skatījumus uz pašmīlestību kā uz mīlestību, ko nevajadzētu censties atgūt. Pašmīlestību kā narcismu, egoismu, patmīlību.
Izplatīts uzskats, ka sevi mīlēt ir grēks, kamēr citus- tikums. Žans Kalvins (1509 – 1564) runājis par pašmīlu kā „sērgu”.[1]

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1141500
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register