Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:122164
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.02.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Valstiskās neatkarības atgūšana    4
  Parlamentārās demokrātijas atjaunošana Latvijā    8p
  Sociālekonomiskā situācija Latvijā 90. gados    11
  Parlamentārās demokrātijas nostiprināšana un politiskā attīstība Latvijā pēc 1993. gada    14
  Secinājumi    17
  Izmantotā literatūra    18
Extract

Par Padomju Savienības sabrukuma sākumu var uzskatīt to brīdi, kad 1985. gadā PSRS vadībā nokļuva M. Gorbačovs, kurš visai pasaulei paziņoja par „pārbūves” politikas uzsākšanu. Mēģinājumi uzlabot padomu ekonomijas stāvokli un attiecības ar Rietumiem, kā arī kompartijas kritika ļāva apspiestajām tautām uzsākt cīņu par savu brīvību. Latvijā sākās cīņa par padomju iekārtas likvidēšanu un neatkarības atjaunošanu. Sasinājās cīņa starp Latvijas neatkarības piekritējiem un Padomju impērijas atbalstītajiem. Sašķēlās arī Latvijas komunistiskā partija. Gada nogalē notikušajās pašvaldību vēlēšanās lielākajā daļu pašvaldību uzvarēja Latvijas Tautas frontes atbalstītie deputātu kandidāti. Sevišķi asa politiskā cīņa izvērsās pirms LPSR Augstākās Padomes vēlēšanām 1990. gada 18. martā. Paralēli cīņai par iekļūšanu Augstākajā Padomē Latvijā notika arī Latvijas pilsoņu reģistrācija. Tika sasaukts arī Pilsoņu kongress. Pēc vēlēšanām kļuva skaidrs, ka Latvijas Tautas frontes un Latvijas nacionālās neatkarības kustības deputātu kandidāti ir ieguvuši vairākumu Augstākajā Padomē.
PSRS stingrā režīma piekritēji negrasījās pieļaut Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu. To centās panākt ar Darbaļaužu internacionālās frontes (Interfronte) izveidošanu, kurā apvienojās daļa no tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri atbalstīja PSRS komunistisko režīmu. Interfrontes darbību stimulēja un virzīja (faktiski arī vadīja) vienotās PSRS lielvalsts piekritēji Latvijas Komunistiskajā partijā, PSRS militāro struktūru vadītāji un drošības dienesti.. Interfronte tiem bija vajadzīga kā pretspars LTF, jo tāda tipa politiskajiem režīmiem, kāds bija PSRS (iekļaujošajām hegemonijām), patstāvīgi nepieciešama nemitīga masu atbalsta demnostrēšana. Arī Interfronte organizēja masu mītiņus, kas bija naidīgi Latvijas suveneritātes centieniem. Tie tomēr nebija tik daudzskaitlīgi un iespaidīgi kā LTF masu pasākumi, jo Interfronti atbalstīja mazākā Latvijas iedzīvotāju daļa.
Visu 1990. gadu Latvija mēģināja veikt pārrunas ar M. Gorbačovu un PSRS valdību, iesaistot savus deputātus PSRS Augstākajā Padomē. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,98 €
Work pack Nr. 1138490
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register