Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:853376
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.05.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 11 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Izglītības ministrija    4
  Ministri pirmskara neatkarīgās Latvijas Republikā    4
  Izglītības sistēmas izveide    6
  Izglītības sistēma K. Ulmaņa valdīšanas laikā    7
  Latvijas Universitāte    7
  Latvijas Konservatorija    8
  Latvijas Mākslas akadēmija    9
  Lauksaimniecības akadēmija    9
  Neformālā izglītība    10
  Nobeigums    11
  Tēzes    12
  Izmantotā literatūra    13
Extract

Izglītība ir svarīga valsts pazīme, kuras nozīme Latvijā īpaši pieauga tieši Latvijas pirmajos brīvības gados. Neviena valsts nav iedomājama bez izglītotiem cilvēkiem, kuri prastu darboties attiecīgajā jomā.
No visiem sasniegumiem Latvijas brīvvalsts laikā visnozīmīgākais ir tas, kas tika paveikts izglītībā, kultūrā un mākslā. Šajā laikā tika pilnīgi izkopta latviešu valoda un pacelts visas tautas izglītības līmenis. Brīvvalsts laikā izauga tā latviešu paaudze, kas savu izglītību – no zemākās līdz pat augstākajai – varēja iegūt latviskās mācību iestādēs, neizjūtot nekādu vācu vai krievu ietekmi.
Lai gan informāciju par izglītību šajā laika periodā ir grūti atrast, jo tās ir ļoti maz, es centīšos savākt visu iespējamos faktus un apkopot tos.
Izglītības ministrija ir dibināta tūlīt pēc Latvijas valsts proklamēšanas 1918.gada 18.novembrī. Sākotnēji tā atradās Kr.Valdemāra ielā 36a.
Pirmais izglītības ministrs bija Dr. K. Kasparsons (1918.gada 18.novembris līdz 1920.gada 11.jūnijs). Viņš veidoja Izglītības ministriju, kura reāli sāka funkcionēt tikai no 1919.gada 23.jūlija. 1919.gada 8.decembra sēdē Tautas padome pieņēma likumu par Latvijas izglītības iestādēm, kas ministrijas darbībai radīja likumīgus pamatus.
Izglītības ministrijā tika izveidots Skolu departaments ar Pamatskolu un Vidusskolu nodaļām. 1921.gada jūnijā Izglītības ministrijas Skolu departamentā Vidusskolu nodaļu pār­dēvēja par Vidusskolu un arodskolu daļu. Skolu departaments Izglītības ministrijā pastāvēja līdz 1924.gada augusta sākumam, kad to pārveidoja par Skolu virsvaldi. Skolu virsvaldi sīkāk iedalīja trīs direkcijās: taut­skolu, vidusskolu, arodskolu.
1928.gada aprīlī Izglītības ministriju atkal skāra reorganizācija, jo atjaunoja agrāko Skolu departamentu, bet sadalījums trīs direkcijās joprojām palika nemainīgs.
1929.gada 17.decembrī Saeima pieņēma likumu par Izglītības ministrijas iekārtu. Pamatojoties uz šī likuma izglītības ministram bija tiesības izdot, saistošus noteikumus izglītības iestādēm un amatpersonām. Ministrijas struktūra sastāvēja no ministra sekretariāta, Skolu departamenta un Mazākumtautību izglītības pārvaldes. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register