Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
7,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:884534
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.09.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

2. ĀRENSBURGAS KULTŪRAS RAKSTUROJUMS
Ārensburgas kultūra bija izplatīta paleolīta beigās un mezolīta sākumā (10 – 9.gt.p.m.ē). Šīs kultūras areāls sniedzās no Vācijas austrumiem līdz Ukrainas rietumiem, bet tās ietekme bija arī Latvijas teritorijā. Šai kultūrai raksturīgas ziemeļbriežu mednieku īslaicīgas apmetnes ūdeņu tuvumā, nelielas celtnes ar akmens pavardiem.
Mezolīta periods Latvijā ilga aptuveni no 7700.g. līdz 4500.g. p.m.ē. Tundru šeit nomainīja priežu un bērzu meži, izplatījās platlapju audzes. Kad palielinājās iespēja nodrošināt sev iztiku savācējsaimniecībās, pieauga arī iedzīvotāju skaits. Apmetnes tika veidotas ūdens tuvumā. Pieauga individuālo medību loma, līdz ar to loku un bultu izmantošana. Mezolītā kā mednieku palīgs un pirmais pieradinātais mājdzīvnieks bija suns. Nozīmīgs iztikas avots bija zveja un ūdensputnu medības. Savācējsaimniecības Latvijas teritorijā turpināja saglabāties līdz pat neolīta sākumam.

3.APĢĒRBS UN DZĪVESVEIDS LATVIJAS TERITORIJĀ AIZVĒSTURĒ.
Akmens laikmetā tika izmantotas nomedīto dzīvnieku ādas, kuras sākumā sasprauda, bet vēlāk šuva ar ādas sloksnītēm, izmantojot kaula adatas.Sieviešu apģērba galvenās sastāvdaļas-jaka, villaine, krekls,apliekamie brunči. Krekls tikai darināts no lina.
Vīriešu apģērba galvenās sastāvdaļas-krekls,bikses,svārki, apmetnis.Rotas bijušas jau akmens laikmetā. Sākotnēji rotām piedēvējas maģiskas īpašības, un tos dēvēja nevis par rotām, bet gan par amuletiem, talismaniem. Akmens laikmeta rotas-no dzīvnieku zobiem veidotas, kaļķakmens riņķīši. Vēlāk radās arī dzintara piekariņi, krelles ,figūrrotas.Kuršu sievitēm raksturīgās rotas-lentveida aproces, aproces ar zvērgalvu galiem un spirālaproces, saktas ar sudraba vai zelta platējumu.Vīrieši-kaklariņķi, pūcessaktas,stopsaktas,pakavsaktas, masīvas karavīra aproces, gredzeni.

4. SOMUGRU KULTŪRAS LATVIJAS TERITORIJĀ AIZVĒSTURĒ
3. gadu tūkstoša sākumā p.m.ē. mūsdienu Baltijas teritoriju apdzīvoja somugru (jeb sāmu) valodās runājošas ciltis - mūsdienu somu un igauņu priekšteči. Taču 3. gadu tūkstoša beigās p.m.ē. šo teritoriju iekaroja tehnoloģiski augstāk attīstītu cilšu grupa.
Somugri ienāca no austrumiem. …

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register