Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:892292
 
Evaluation:
Published: 08.05.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Barikāžu hronikas vēsture    4
  Ko nozīmēja sargāt radio    9
  Pielikums Nr1    11
  Pielikums Nr2    16
  Izmantotā literatūra    18
Extract

Ievads


Barikāžu laiks. Dažas nedēļas Latvijas dzīvē… Bet nav bijis cita laika mūsu valsts jaunākajā vēsturē, kad visi tautas slāņi Latvijā būtu tik vienoti. Tajā skaitā – ar varu un ap varu.
Tautas frontes sākumā, neraugoties uz vēl pastāvošā padomju režīma atraugām, vienotībai pāri spīdēja saule, un tad tai bija manifestējošs, priecīgs raksturs. Barikāžu laikā pār šo vienotību savilkās drūmi mākoņi. Vecais režīms kļuva savā nevarībā histērisks un cerēja, ka spēks un asinis varētu atgriezt situāciju vecajās sliedēs. Tbilisi, Viļņa, Rīga… Tautas frontes sākuma kolektīvā vienotība barikāžu laikā guva citādu nopietnību, kļuva par individuālas izšķiršanās lietu. Lai ko arī runātu par barikādēm, tostarp, ka tās bija lieks, inscenēts pasākums, ka no militārās drošības viedokļa tām nebija jēgas – barikāžu laika vienotībā draudu priekšā, lielas ļaužu masas noturībā pret centieniem izprovocēt vardarbīgus konfliktus katrs, kurš vien gribēja, varēja ieraudzīt, ka tautas gars nav miris vai izvirtis, ka tā ar sirdi un dzīvību atsauksies katrai lietai, kuru uzskatīs par sev pietiekami lielu. Varbūt tas bija vienīgais laiks, kad Tautas fronte pastāvēja pēc būtības, nedalīta tribūnos un gavilējošā masā. Kad tā pastāvēja līdzvērtīgā darba noskaņā, kur katrs juta sevi vajadzīgu esam.

Barikāžu hronikas vēsture


Viena no traģiskākajām lappusēm Latvijas tautas un arī Iekšlietu ministrijas (IeM) vēsturē ierakstīta 1991. gada janvārī - barikāžu laikā. Vēstures putekļi no atmiņām par šīm dienām tiek nopūsti ik gadu, skumjās pieminot bojāgājušos un ar sajūsmu atceroties Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko dzimušo brīvību.


990. gada septembris -1991. gada marts


Visas valsts teritorijā notiek 26 sprādzieni, bet tikai piecos gadījumos atklājās to saistība ar kriminālām aprindām. Pārējos sprādzienus īsteno personas, kas nepakļāvās tā laika Latvijas Republikas jurisdikcijai – OMON kaujinieki, PSRS VDK specvienības un padomju armijas speciālisti. Sākotnēji tika spridzināti vai apgānīti latviešu leģionāru pieminekļi - Bauskas rajona Codes pagastā Butku kapos tika uzspridzināts 2. pasaules karā kritušo leģionāru piemineklis, Tukuma rajonā - Džūkstes ciema memoriālais ansamblis, piemineklis Tukuma rajona Jaunpils ciema Saulīšu kalnā un citur. Vēlāk ar mērķi destabilizēt sabiedriski politisko situāciju Latvijā provokatori spridzina politiskus objektus Rīgā:

1990. gada 12. decembrī plkst. 3.10 nogranda sprādziens pie toreizējā Latvijas Komunistiskās partijas (LKP) Centrālās komitejas (CK) sabiedriski politiskā centra ēkas Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 5.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register